Vidović u 90. minuti zabio za slavlje Dinama protiv Osijeka

Dinamo je ponovno na dramatičan način došao do pobjede nad Osijekom. Plavi su u 16. kolu SuperSport HNL-a pred 5.402 gledatelja na Maksimiru slavili rezultatom 2:1 (1:0), a pobjednički pogodak bilo je djelo Gabriela Vidovića u 90. minuti susreta. Prethodno su se u strijelce upisali Marko Bulat i Anton Matković.

Izabranici Sergeja Jakirovića su tako došli do osmog trijumfa u sezoni kojim su zadržali priključak za Rijekom i Hajdukom dok je momčad Zorana Zekića nastavila negativnu formu obzirom da u posljednje četiri utakmice ima tri poraza i jedan remi. Plavi se sad okreću europskom ispitu kod Astane nakon čega će gostovati u Koprivnici dok će Osijek u novom derbiju idućeg vikenda dočekati Rijeku.

Obostrano otvoreno nogomet kulminirao je u 24. minuti kada su Plavi došli do vodstva. Špikić je ostavio loptu za Bulata koji je snažnim prizemnim udarcem s 15 metara matirao Malenicu za svoj treći pogodak u aktualnoj sezoni HNL-a.

Osijek je dobro zaprijetio u 26. kada je Drambaev ubacio s lijeve strane, a Mierez je na šest metara nadvisio Theophilea nakon čega je glavom poslao loptu pored stative.

Mierez je u 40. minuti proigrao Brleka koji je se izborio za udarac s 15 metara, a Zagorac je sigurno ulovio njegov prizemni pokušaj. U posljednoj minuti prvog dijela Brlek je ubacio s desne strane, a Mierez je zahvatio loptu glavom za novu obranu Zagorca.

U sudačkoj nadoknadi Nejašmić je dubinskim dijagonalnim dodavanjem izbacio u šansu Bukvića čiji udarac sa sedam metara u situaciji 1 na 1 zaustavlja golman Dinama.

Dobru šansu gosti su imali u 55. minuti kada je Gržan ubačajem s desne strane pronašao Miereza koji je spustio loptu za Bralića, a njegova dva pokušaja s vrha peterca odlično brani Zagorac.

Dinamo uzvraća u 70. kada su Baturina, Petković i Bulat brzom akcijom u šansu gurnuli Ljubičića, a njegov pokušaj s a šest metara iskosa u posljednji trenutak ispred gol linije čisti Bralić. Četiri minute kasnije Ademi je proigrao Bulata čiji snažan udarac s desetak metara iskosa zaustavlja Malenica.

Osijek je izjednačio u 75. minuti na pogon svojih mladih snaga. Pušić je uputio dubinsko dodavanje za Matkovića koji je pobjegao Theophileu te je iskoristio izlazak Zagorca u prazno nakon čega je sa 17 metara iskosa pogodio prazan gol. Za 17-godišnjeg napadača bio je to prvijenac u bijelo-plavom dresu.

Blizu novog vodstva Dinamo je bio u 82. minuti kada je ubačaj Mišića Petković ostavio za Ademija koji je s osam metara zatresao okvir gola.

Tri minute kasnije Caktaš je u kontri uposlio Pušića čije oklijevanje u dobroj situacije je bilo dovoljno Ademiju i Šutalu da otklone opasnost.

Do novog vodstva Dinamo dolazi u 90. minuti. Ljubičić je ubacio s lijeve strane te je pronašao Vidovića čiji udarac sa šest metara iskosa od bloka Zebeca vara Malenicu. Mladom reprezentativcu je to bio treći gol u prvenstvenoj sezoni.

Posljednja šansa na utakmici pripala je Bijelo-plavima. Mierez je u 96. minuti asistirao za Caktaša koji je ostao usamljen na rubu kaznenog prostora te je pucavši iz okreta s 15 metara poslao loptu malo pokraj suprotne stative.

Kolo će biti zaključeno sutra kada se od 15 sati na rasprodanoj Drosini sastaju Istra 1961 i Hajduk dok će u 17:10 Gorica dočekati Rudeš.

Standings provided by Sofascore

U sklopu 16. dionice SuperSport HNL-a od 17:30 na Maksimiru počinje derbi Dinama i Osijeka. Njihov prvi ovosezonski međusobni duel koji je odigran na Opus Areni i koji je izazvao velike prigovore Bijelo-plavih zbog suđenja završio je pobjedom Plavih rezultatom 2:3 iako je domaćin imao dva gola prednosti.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Perića, Ristovskog i Kulenovića dok su gosti bez Omerovića, Fiolića, Jugovića i Fućka.

Trener zagrebačke momčadi Sergej Jakirović je u najavi rekao: “Nakon nedavne utakmice protiv Rijeke dolazi nam još jedan derbi. Na Rujevici smo imali dobrih i manje dobrih stvari, nismo poraženi, ali i dalje smatram da smo trebali pobijediti s obzirom na to kako se razvijala utakmica. Ali, završilo je 2:2. Smatram da u subotu mora biti još bolje, moramo se dobro prezentirati. Suparnik ima svoje planove i ciljeve, ali mislim da je vrijeme da razveselimo navijače s dobrom igrom i pobjedom.”

Njegov kolega na klupi Osijeka Zoran Zekić je izjavio: “Čeka nas derbi, a nismo baš u sjajnoj situaciji, no sami smo se doveli do nje i sami se moramo iščupati. Dinamo nije idealan suparnik za to, ali bez obzira na ime suparnika i mjesto odigravanja utakmice svi moramo pokazati još veću dozu profesionalizma. Tu mislim da se moramo zamisliti što je svaki od nas dao klubu i na koji način treba razmišljati i kako se postaviti.”

Glavni sudac utakmice je Splićanin Duje Strukan kojem će pomagati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Alen Jakšić (Split) i Dario Kulušić (Šibenik) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Luka Pajić (Rijeka). Delegat susreta je Damir Bogdanović (Vukovar), kontrolor suđenja Vlado Svilokos (Sisak) dok će za sigurnost ispred HNS-a brinuti Miroslav Marković.