Dinamo na Rujevici deklasirao Rijeku (VIDEO)

U posljednjih 90 minuta 15. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je na Rujevici pred 5.517 gledatelja u derbiju bio bolji od Rijeke s čak 0:5 (0:4). Najteži je to domaći poraz Rijeke u povijesti Prve HNL.

Plavi su pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu kada su mrežu domaćih pogađali Luka Ivanušec, Petar Stojanović te dva puta Mislav Oršić, koji je u nastavku došao i do hat-tricka.

Izabranici Nenada Bjelice su tako uz utakmicu manje zadržali četiri boda prednosti pred drugoplasiranim Hajdukom kojeg nakon reprezentativne stanke dočekuju na Maksimiru.

Dinamo je od početka susreta pokazao svoju snagu, a nakon što je Moro u 10. minuti zatresao gredu u prednost su došli četiri minute kasnije kada je Petković oduzeo loptu Lepinici, a potom je uposlio Ivanušeca koji iz drugog pokušaja vara Prskala.

U 16. minuti udarac je okušao i Petković, ali još jednom okvir gola spašava domaćina.

Dinamo je prednost povećao dvije minute kasnije kada je ubojiti kontranapad nakon akcije Olma i Kadziora u pogodak pretvorio Oršić.

Dvije minute kasnije već je 0:3, nakon duplog pasa s Petkovićem u strijelce se upisao Stojanović.

U 26. minuti već je 0:4. Drugi pogodak na susretu nakon još jedne asistencije Petkovića postiže Oršić.

Rijeka je najbliže pogotku bila u 64. minuti kada je pokušaj Lončara s gol crte izbio Leovac.

Za konačan rezultat u 70. minuti se svojim hat-trickom pobrinuo Mislav Oršić koji je pogodio nakon asistencije Stojanovića.

Inter-Zaprešić – Rijeka

U posljednjem susretu 15. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka od 17:30 na Rujevici dočekuje Dinamo.

Prvi međusobni susret ove dvije momčadi koji se u Maksimiru trebao igrati koncem kolovoza je zbog tadašnjih europskih obveza oba kluba odgođen za 18. prosinca.

Domaćini danas ne mogu računati na ozlijeđene Acostyja, Pavičića, Punčeca i Velkovskog dok su Plavi bez Leškovića, Andrića, Kulenovića i Ademija.

Derbi će suditi Mario Zebec iz Cestice kojem će asistirati Borut Križarić (Čakovec), Jerko Crnčić (Vrbovec) i Goran Loparac (Sladojevci) dok su dopunski suci Dario Kulušić (Šibenik) i Jakov Titlić (Hrvace). Delegat utakmice je Dario Kolesarić iz Osijeka dok će suce nadgledati Draženko Kovačić iz Križevaca. Za sigurnost su ispred Saveza zaduženi Marko Svilić i Miroslav Marković.

Simon Rožman i Nenad Bjelica su na teren od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: