Dinamo minimalnom pobjedom u Splitu stigao na dva boda zaostatka za Rijekom (VIDEO)

U posljednjem susretu programa prvog dana 33. kola MAXtv Prve lige Dinamo je u Parku mladeži slavio protiv RNK Splita s minimalnih 0-1.

Prilično beskrvan susret gledali smo u Splitu, u kojem je Dinamo imao terensku inicijativu i veći posjed, no konkretnosti je nedostajalo kronično. Najozbiljniju priliku u prvom poluvremenu, koje je okončano bez pogodaka, imao je Gojak koji je izašao jedan na jedan s Dukom nakon Olmovog dodavanja, no vratar domaćih izlazi kao pobjednik.

U nastavku ista slika, tek malo ozbiljniji Split u izlascima prema naprijed.

U 52. minuti Božo Mikulić pogađa gredu iz slobodnog udarca, Livaković je bio nemoćan, no srećom po njega, udarac u konačnici nije zahtijevao njegovu intervenciju. Tri minute poslije Dinamo stiže do pogotka. Guilherme je loše pokušao pucati, lopta sretno dolazi do Hodžića, koji mirno postiže svoj 14. prvenstveni pogodak za 0-1 Dinama.

Do kraja susreta, jedino spomena vrijedno jest potez Guilhermea koji si je lijepo stvorio situaciju za udarac pored trome obrane Splita, no umjesto mreže pogodio je vratnicu.

>> Preokret Cibalije za pobjedu u Puli! (VIDEO)

Ovom pobjedom Dinamo je stigao na dva boda zaostatka za Rijekom koja sutra igra derbi kola protiv Hajduka na Rujevici. Split je pak porazom pao na posljednje mjesto zahvaljujuć današnjoj pobjedi Cibalije u Puli. Upravo protiv Istre Dinamo ima sljedeću prvenstvenu obvezu, dok Split ide u goste Interu iz Zaprešića.

Program prvog dana 33. kola MAXtv Prve lige zatvaraju RNK Split i GNK Dinamo susretom u Parku mladeži s početkom u 20 sati.

Domaćini će tražiti bodove potrebne u borbi za ostanak, dok gosti nastavljaju svoj lov na vodeću momčad prvenstva, te će sve osim pobjede u današnjem susretu smatrati neuspjehom.

Treneri Bruno Akrapović i Ivaylo Petev na travnjak su se odlučili poslati sljedeće igrače: