Dinamo minimalnom pobjedom nad Interom zadržao bodovnu prednost pred prvim pratiteljima (VIDEO)

U posljednjem susretu današnjeg programa 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je na Maksimiru rezultatom 1-0 svladao zaprešićki Inter, te tako zadržao 12 bodova prednosti pred prvim pratiteljima – Hajdukom i Osijekom.

Susret u Maksimiru obilježio je gotovo identični pristup igri momčadi Samira Toplaka kao u ogledu s Rijekom na Rujevici, kada su discipliniranom obranom, bez gotovo ikakve želje za ozbiljnim izlaskom naprijed (i bez upućenog udarca) zadržali nulu.

U svom planu gotovo su uspjeli i na Maksimiru. Osim pogotka, Dinamo je stvorio dvije prave prilike; prvu u 11. minuti kada je Henriquez na ubačaj Antolića uspio pobjeći Postonjskom, no njegov snažan udarac s nekih sedam metara odlično je obranio Krševan Santini.

Apsolutnu dominaciju u posjedu lopte i u samoj igri momčad Marija Cvitanovića nikako nije uspijevala konkretnije iskoristiti, gledali smo aktivan no na trenutke bezidejan Dinamo. Ipak, konstantni pritisak lideru prvenstva isplatio se u 83. minuti utakmice kada je ubačaj Lecjaksa preletio sve igrače i stigao do Olma, koji neometan snažnim udarcem u suprotni kut postiže svoj četvrti prvenstveni pogodak za (pokazat će se) konačnih 1-0.

U posljednjoj minuti utakmice priliku je, nakon pogreške gostujuće obrane, imao Soudani, no danas ne pretjerano opasan Alžirac, odlučio je situaciju pokušati materijalizirati udarcem petom, što su gostujući braniči ipak stigli zaustaviti.

Gosti su prema naprijed zaista bili potpuno bezopasni. Jedino spomena vrijedno u tom pogledu su dvije situacije (po jedna u svakom poluvremenu) koje je imao Nikola Rak, no 30-godišnji veznjak nije uspio kvalitetnije iskoristiti ogroman prostor koji mu se nudio za ozbiljnije ugrožavanje danas nezaposlenog Livakovića.

Dinamo je tako upisao 13. prvenstvenu pobjedu i stigao do 44. boda na kontu, čime je prednost pred Hajdukom i Osijekom zadržao na 12 bodova, a aktualnom prvaku Rijeci Plavi trenutno bježe 15 bodova.

U sljedećem kolu Inter dočekuje u Zaprešiću Cibaliju koja je danas porazila Lokomotivu (1-3), dok će Dinamo na Maksimiru ugostiti Istru 1961, koja će pak sutra u derbiju začelja na Aldo Drosini dočekati Rudeš (18h) i time zaključiti program 18. kola HT Prve lige.

Od 18 sati posljednju utakmicu današnjeg programa 18. kola HT Prve Lige na Maksimiru igraju Dinamo i Inter Zaprešić. Hajduk i Osijek pobjedama su se približili vodećem Dinamu na devet bodova, te će momčad Marija Cvitanovića tražiti pobjedu kako bi se ponovno odvojili na 12 bodova.

Momčad iz Zaprešića trenutno je peta s 23 boda, šest manje od petoplasirane Rijeke, kojoj se mogu jako približiti u slučaju pobjede danas.

Posljednju pobjedu protiv Dinama ‘žuti’ su ostvarili još davne 2004. godine, kada su slavili s 1-0. U prvom međusobnom susretu ova dva tima ove sezone, Dinamo je slavio rezultatom 1-3, pogocima Henriqueza, Soudanija i Doumbije. Pogodak za momčad Samira Toplaka postigao je Šarić.

Treneri Mario Cvitanović i Samir Toplak na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: