Dinamo iz jedanaesterca do pobjede na Drosini (VIDEO)

Dinamo je u sklopu 2. kola HT Prve lige pogotkom Brune Petkovića iz kaznenog udarca u 87. minuti susreta došao do tri boda protiv Istre 1961. Domaćini imaju za čime žaliti obzirom da su posljednjih pola sata utakmice igrali s igračem više, a prethodno su propustili i nekoliko izglednih prilika.

Plavi su tako prvenstvo otvorili s dvije pobjede, a sad ih očekuje prvi europski ispit u kojem će u srijedu u sklopu 2. kola kvalifikacije Lige prvaka gostovati kod rumunjskog prvaka CFR Cluja.

Iako je Dinamo imao posjed u uvodnim minutama utakmice prvu priliku na utakmici kreirali su Zeleno-žuti u 11. minuti kada je Gržan pobjegao obrani Plavih, ali njegov udarac brani Livaković.

Gosti su uzvratili u 30. minuti preko Kulenovića, no mladi napadač Dinama nije dobro reagirao u presudnom trenutku.

Istra 1961 u 41. minuti propustila realizirati dvije velike prilike. U obje je akter bio Guzina koji je nakon prvog ubačaja pogodio stativu, a u drugom s pet metara šalje loptu pored vrata.

Drugo poluvrijeme otvoreno je prilikom Dinama. Kastrati je u 49. ubacio u peterac, ali udarac Kulenovića glavom odlazi preko vrata Majkića.

Dinamo u 56. minuti ostaje s desetoricom igrača nakon što je zbog prekršaja na sredini terena nad Reganom drugi žuti karton dobio Kastrati.

Četiri minute kasnije Majer je ubačajem pronašao Oršića na drugoj stativi, ali on iz dobre pozicije nije ozbiljnije zaprijetio.

U 63. minuti Gržan bježi obrani Dinama, ali u situaciji 1 na 1 kao pobjednik je izašao Livaković. Potom je i glavni sudac Bel označio zaleđe koje je u začetku akcije signalizirao pomoćni sudac. Tom prigodom zbog prigovora žuti karton je dobio trener gostiju Zoran Mamić.

Pet minuta potom prilika za goste. Sa 17 metara opasno je pucao Majer, ali Majkić paradom brani njegov udarac.

Domaćini su uzvratili u 79. minuti kada snažan udarac Gržana sa 17 metara odbija Livaković.

U 85. minuti jedanaesterac za Dinamo. Nakon ubačaja Stojanovića u šesnaestercu Iste u duelu s Paezom pada Petković, a sudac Bel je pokazao na bijelu točku. Napadač Plavih sam je izveo kazneni udarac te je loptu poslao pod prečku.

Sudačka nadoknada je ponudila pogodak Istre 1961 preko Ivančića, ali sudac Bel je isti poništio sviravši prekršaj Fuentesa nad Ademijem.

Kolo se nastavlja sutra kada će Slaven Belupo ugostiti Goricu, a Šibenik će biti domaćin Varaždinu.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U drugom susretu 2. kola Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961 od 20:05 pred praznim tribinama Aldo Drosine u Puli dočekuje Dinamo.

Domaćini još uvijek nemaju imenovanog sportskog direktora i trenera, a dvoboj dočekuju nakon što su u prvom kolu poraženi na Poljudu od Hajduka (2:0) dok su gosti puni samopouzdanja nakon što su u uvodnom susretu prvenstva deklasirali Lokomotivu (6:0).

Domaćini su večeras bez problema s ozljedama i izostancima, a nedefinirani kadar je pojačao Antonio Perera koji je pristigao na posudbu iz Alavesa. Gosti su pak proteklih dana zabilježili jedan slučaj koronavirusa kod igrača, a zbog ozljeda nema Zagorca i Perića dok će izostati i Jakić.

Predstavnik Zeleno-žutih Danijel Jumić je na konferencija za medije uoči utakmice rekao: “U Splitu je ekipa odradila svoj maksimum po pitanju energije, no mali pad koncentracije usmjerio je završetak utakmice. Pripremali smo se cijeli tjedan i usmjereni smo na utakmicu koja je pred nama. Energija na treningu je jako dobra i uvjeren sam da sutra možemo odigrati jako dobru utakmicu. Znamo da igramo protiv najkvalitetnije ekipe u našoj ligi, ali isto tako dok god postoji šansa, mi ćemo dati sve od sebe da osvojimo bodove ili bod.”

Njegov kolega Zoran Mamić je izjavio: “Neće to biti jednostavna utakmica bez obzira na objektivnu razliku u kvaliteti između Dinama i Istre 1961. Međutim, i zadnja utakmica u onoj „post-korona eri“ pokazala je da Istra ima kvalitetu i da nam može parirati ako Dinamo nije na razini na kojoj treba biti. Na startu prvenstva na utakmici protiv Lokomotive naša je momčad visoko postavila ljestvicu i nadam se da će zadržati tu razinu ili je čak povećati. To je jedini put kako možemo egzistirati i stvarati dobar rezultat. Kažem, iako očekujem tešku utakmicu, mi nemamo pravo na krivi korak, želimo sezonu nastaviti onako kako smo je i počeli protiv Lokomotive i stvoriti dobro raspoloženje prije utakmice protiv Cluja u pretkolu Lige prvaka.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će asistirati Jerko Crnčić (Vrbovec), Goran Loparac (Sladojevci) i Damir Batinić (Osijek). Za VAR su zaduženi Mario Zebec (Cestica) i Borut Križarić (Čakovec) dok je delegat susreta Mladen Žugec iz Sv. Nedjelje, a suce će kontrolirati Bruno Marić iz Daruvara. Za sigurnost ispred HNS-a zadužen je Miroslav Marković.