Dinamo – Istra bez pogodaka; Lokomotiva u uzbudljivoj završnici do boda na Poljudu (VIDEO)

Robert Matić / hajduk.hr

Danas su zaključena dva susreta 10. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem su Istra 1961 i Dinamo odigrali neriješenih 0-0, dok su Hajduk i Lokotiva, nakon uzbudljive završnice, također 10. kolo zaključili osvojivši po bod.

Dinamo nije uspio kapitalizirati dominaciju u Puli

U susretu koji je odigran u 17 sati, vodeća momčad prvenstva odigrala je susret bez pogodaka protiv posljednjeplasirane Istre 1961. Utakmica je odigrana na veoma lošem travnjaku Aldo Drosine, te smo usprkos dominaciji Dinama u posjedu i konkretnijoj igri prema naprijed u prvom poluvremenu vidjeli po jednu pravu priliku za svaku momčad.

Dinamo je najbliže pogotku bio u 26. minuti kada je Ivušić obranio udarac Soudanija na ubačaj iz kornera. Četiri minute poslije odlična situacija za Istru, no Mitrevski se u situaciji ‘jedan na jedan’ s Livakovićem nije najbolje snašao, te je pucao van okvira gostujućih vrata.

U drugom poluvremenu najveću je priliku za pogodak imao Dinamov Čileanac Henriquez, koji je u 61. minuti s nekih pet metara promašio cijeli okvir Ivušićevih vrata.

U 77. minuti je pokušao Hodžić, no vrlo dobri Ivušić nije imao problema s tim udarcem. Četiri minute prije isteka 90. Dinamo je ostao s igračem manje nakon što je isključen Sigali nakon što je kao posljednji igrač srušio Ofosuoa. Iz tog je prekida momčad Darka Raića-Sudara postigla i pogodak preko Vojnovića, no isti je poništen zbog zaleđa.

Twitter/ NK Istra 1961 Pula‏
Remi Hajduka i Lokomotive nakon lude završnice na Poljudu

Hajduk i Lokomotiva odigrali su neriješenih 2-2 u pretposljednjem susretu 10. kola HT Prve lige, a strijelci su bili Krstanović, Almeida dva puta, te Capan.

Prvih 45 minuta na Poljudu gledali smo uvelike negledljivu igru s obje strane, iz koje su ipak proizašle tri odlične situacije.

U 13. minuti je nepreciznim udarcem iz daljine zaprijetio Toma Bašić, a samo minuti poslije vrlo dobru priliku imao je Krstanović s druge strane, no i njegov udarac odlazi pored vrata.

U 35. minuti kapetan Hajduka Nižić, na ubačaj Tome Bašića pogađa vratnicu, nakon čega se lopta ponovno odbija do Nižića, čiji udarac s crte izbija Šunjić.

Poluvrijeme je zaključeno odličnom prilikom Lokmotive, kada je u 44. minuti Ivanušec izašao sam na Stipicu, koji fantastičnom obranom spriječava vodstvo gostiju.

U nastavku je prvu spomena vrijednu situaciju stvorila Lokomotiva, kada je Karačić u 61. minuti pokušao iz voleja, no neprecizno. Pet minuta poslije Lokomotiva stiže u vodstvo. Karačić je odigrao odličnu prizemnu loptu, koja je zaobišla sve igrače Hajduka i kao servirana stigla pred Krstanovića, koji mirno zabija za 0-1 gostiju.

Nedugo nakon primljenog pogotka strateg domaćih Carrillo odlučio se na dvostruku zamjenu, prilikom koje je s travnjaka povukao Memollu i Bašića, te uveo Juranovića i Almeidu. Upravo je Almeida, odmah nakon ulaska postigao svoj prvi pogodak na susretu, i u Hajdukovom dresu općenito. Said je prebacio glavom ubačaj Hamze za Almeidu, koji iz (izgleda) nedozvoljene pozicije postiže pogodak za 1-1.

Imao je Portugalac odličnu priliku u 80. minuti, kada je primio loptu na prsa, te lijepo izbacio protivničke braniče, no njegov udarac iz okreta bio je traljav.

I tada je uslijedila luda završnica na Poljudu. U 91. minuti Hajduk drugim pogotkom Almeide stiže do rezultatske prednosti. Korner je izveo Hamza, a Hugo Almeida s nekih sedam metara glavom loptu posprema u mrežu za 2-1 domaćina.

U posljednjim sekundama susreta Lokomotiva ipak stiže do boda na Poljudu. Oštru prizemnu loptu s lijeve strane Stipica je nakratko odbio, na nju prvi stiže Capan, koji ju iz blizine mirno posprema u mrežu za konačnih 2-2.

Nakon pogotka Lokomotive zaiskrilo je među igračima obiju momčadi, a fizičko naguravanje na travnjaku žutim su kartonima u konačnici platili Said i Radonjić.

10. kolo sutra će susretom u Kranjčevićevoj zaključiti, trenutno posljednjeplasirani, Rudeš i Osijek.