Dinamo i treći put u sezoni slavio protiv Istre 1961 (VIDEO)

Dinamo je u Maksimiru pred 2.474 gledatelja u sklopu 26. kola HT Prve lige upisao treću ovosezonsku pobjedu nad Istrom 1961. Plavi su slavili rezultatom 2:0 (1:0), a u strijelce su se upisali Emir Dilaver i Lovro Majer.

Momčad iz Maksimira je tako došla do 21. pobjede u Prvoj HNL s kojom su prije Jadranskog derbija pobjegli Hajduku na 20 bodova prednosti. Zeleno-žuti su pak ostali na osmom mjestu ljestvice s dva boda prednosti pred Inter-Zaprešićem i Varaždinom.

Domaćina je u današnjoj utakmici vodio pomoćni trener Rene Poms obzirom da je Nenadu Bjelici počela teći jednomjesečna suspenzija.

Dinamo je ekspresno došao u vodstvo. U 2. minuti udarac iz kuta je izveo Kadzior, a Dilaver je odlično s osam metara glavom zakucao loptu uz prvu stativu. Bio je to njegov prvijenac u aktualnoj sezoni.

Gosti su zaprijetili u 16. minuti kada udarac Franića uz poteškoće vratar Zagorac izbacuje u korner. Nakon ubačaja iz kuta lopta u ruku pogađa Ivanušeca, ali VAR sudac Bebek se nakon tihe provjere situacije nije oglasio.

U 23. minuti je zaprijetio Dinamo, ali u posljednji trenutak ispred Petkovića loptu uklizivanjem uzima Duka.

Dvanaest minuta kasnije odlično je iz poluvoleja s oko 30 metara pucao Moro, no vratar Duka uz pomoć vratnice brani njegov pokušaj.

U 42. minuti nakon pogreške Obenga Petković je uposlio Oršića, ali njegov udarac iz dobre situacije brani Duka. Samo minutu kasnije iz slične pozicije ponovno je pucao Oršić, no ovaj put lopta prolazi pokraj stative.

Oršić je zaprijetio i u 44. minuti kada je iz slobodnog udarca opasno ubacio, ali ponovno se obranom iskazao vratar Istre.

U 49. minuti ponovno iz slobodnog udarca prijeti Oršić, ovaj put s oko 25 metara, ali Duka loptu koja je išla pod gredu odbija u korner.

Tri minute kasnije Oršić je povratnom loptom na sedam metara pronašao Majera koji iz okreta puca pored gola.

Istra je veliku priliku imala u 55. minuti kada je nakon prodora po lijevoj strani Fintić uposlio Delića koji je s pet metara uspio samo skrenuti loptu pored gola.

Minutu kasnije je nakon proigravanja Bušnje s vrha šesnaesterca pucao Lončar, ali i njegov udarac lijevom nogom ne pronalazi okvir gola Zagorca.

U 63. minuti je s prizemnim udarcem s 15 metara probao Leovac što je bio lagan zadatak za vratara Zeleno-žutih.

Dinamo je vodstvo povećao u 70. minuti kada se nakon akcije Petkovića lopta odbila do Majera koji s 12 metara matira nemoćnog Duku.

U 81. minuti Delić je povukao kontru da bi se sa 16 metara odlučio na udarac koji je Dinamova obrana uspjela blokirati.

Šest minuta kasnije nakon ubačaja iz kuta najviši u skoku je bio Ćuže, ali obrana Istre otklanja opasnost.

U posljednjoj minuti iz slobodnog udarca s 18 metara je poviš gola pucao Gržan.

Kolo se nastavlja od 17:30 na Rujevici gdje Rijeka u Jadranskom derbiju dočekuje Hajduk.

Od 15 sati u Maksimiru počinje sraz 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Dinamo dočekuje Istru 1961.

Plavi su u potrazi za trećom ovosezonskom pobjedom nad Zeleno-žutima nakon što su prethodna dva susreta ostvarili pobjede od 1:0 i 1:2.

Dinamo je danas lišen usluga ozlijeđenih Marina i Perića dok su gosti iz istog razloga bez Sanea, Sergija i Fuentesa dok je Galilea kartoniran.

Glavni sudac dvoboja je Dario Kulušić (Šibenik) kojem će asistirati Goran Perica (Šibenik), Alen Jakšić (Split) i Tomislav Bionda (Zaprešić). VAR i AVAR suci su Ivan Bebek (Rijeka) i Bojan Zobenica (Velika Gorica), delegat utakmice je Dalibor Kajinić (Požega), a kontrolor suđenja Danijel Trampus (Osijek).

Suspendirani Nenad Bjelica i Ivan Prelec su na travnjak od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: