Dinamo golovima u završnici slomio Slaven Belupo (VIDEO)

U posljednjoj utakmici 12. kola HT Prve Lige Dinamo je slavio u Koprivnici protiv Slaven Belupa rezultatom 0:2.

Prvo poluvrijeme bilo je ravnopravno, pa je rezultat nakon 45 minuta bilo ravnopravnih 0:0. Prvo poluvrijeme obilježile su ponajviše dvije sporne situacije. Najprije u 11. minuti kada je Gordana dobio žuti karton zbog prigovora, kada je tražio prekršaj na dvadesetak metara od gola. U 17. minuti domaći su tražili kazneni udarac nakon što je oboren Bongongui, ali sudac Bebek nije ništa pokazao.

Jedinu priliku vidjeli smo u 41. minuti kada je Marković obranio pokušaj Petkovića. Mogli su ‘farmaceuti’ u 54. minuti kada su istrčali kontru, no Gordana je pucao pokraj gola. Dinamo je do vodstva stigao u 70. minuti. S desne je strane ubacio Kadzior, obrana domaćih nije pazila Budimira, koji glavom zabija svoj peti prvenstveni pogodak.

Otvorili su se domaći malo nakon toga, no nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti. U kratkom razdoblju zaprijetio je Dinamo dva puta, a u 80. minuti Olmo pogađa vratnicu.

Konačan rezultat postavljen je u 88. minuti. Asistent kod prvo pogotka Kadzior ovog puta bio je strijelac, čime je riješio pitanje pobjednika utakmice. Za kraj je u sudačkoj nadoknadi Dani Olmo još jednom pogodio vratnicu.

Dinamo se ovom pobjedom vratio na pet bodova prednosti ispred Lokomotive, dok je Slaven Belupo šesti s 12.

S početkom u 17 sati i 30 minuta u Koprivnici se, u posljednjem susretu programa 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige, na stadionu Ivan Kušek Apaš sastaju Slaven Belupo i Dinamo.

Prvi ovosezonski sraz Farmaceuta i Plavih okončan je 2-1 slavljem Dinama, a današnji sraz bit će ukupno 61. međusobni u Prvoj HNL. Posljednju pobjedu nad Dinamom Slaven je upisao pod vodstvom Željka Kopića u 30. kolu sezone 2016/2017 (2-1, Heber 43′, Moro 78′, Bogojević 92′).

Momčad Nenada Bjelice u Koprivnicu stiže na krilima još jedne europske pobjede, te će u današnjem srazu tražiti pobjedu kojom bi prvim pratiteljima Lokomotivi i Osijeku pobjegla na pet, odnosno šest bodova razlike.

Glavni sudac susreta je Ivan Bebek iz Rijeke, a pomoćnici će mu biti Tomislav Petrović iz Valpova i Miro Grgić iz Osijeka.

Treneri Tomislav Ivković i Nenad Bjelica na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: