Dinamo golovima Oršića i Petkovića do slavlja u Gruziji (VIDEO)

Grafika: GNK Dinamo Zagreb

U prvoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka Dinamo je rezultatom 0-2 (0-0) slavio protiv Saburtala u Gruziji.

Pogotke za prvaka Hrvatske postigli su Mislav Oršić i Bruno Petković iz kaznenog udarca.

Tijekom prvih 45 minuta vidjeli smo prilikama gotovo u potpunosti siromašan nogomet. Bjeličina momčad se tijekom prvih dvadesetak minuta protivniku nije ni pokušavala nametnuti posjedom, te je Saburtalo u tom segmentu igre imao dominaciju.

U 21. smo vidjeli prvi kakav takav udarac u okvir, pokušao je Diasamidze s nekih 18 metara, Livaković s tim nije imao ni najmanjih problema.

Tri minute poslije jednako slabašan pokušaj na drugoj strani, s Gojakovim udarcem s nekih 20 metara problema nije imao domaći vratar.

Jedinu konkretnu priliku za pogodak u prvom poluvremenu imao je Dinamo. Gavranović je u 38. minuti sam prošao pored nekoliko igrača i izašao u jedan na jedan situaciju s Migineishvilijem, no Kenijac Alwyn Tera u posljednji trenutak uklizavanjem otklanja opasnost i odbija u korner iz kojeg Dinamo nije zaprijetio.

U 51. je igru zbog ozljede morao napustiti Ivo Pinto umjesto kojeg je ušao 27-godišnji Mario Šitum.

U istoj minuti odlična prilika za Saburtalo. Crnogorac Ognjen Rolović je između Dinamovih stopera bio prvi na lopti nakon ubačaja s lijeve strane napada i uputio vrlo dobar udarac glavom, no Livaković je na visini zadatka i odličnom intervencijom odbija loptu u kroner iz kojeg domaći nisu zaprijetili.

U 57. prvu izmjenu rade domaći, umjesto 22-godišnjeg Tere ulazi 28-godišnji Levan Kakubava.

Dinamo do rezultatske prednosti stiže u 67. minuti kada nakon kombinacije Šituma i Hajrovića na desnoj strani Oršić koristi neopreznost domaćih braniča na suprotnoj vratnici i glavom posprema loptu u mrežu za 0-1 Bjeličine momčadi. 26-godišnjaku je ovo bio šesti pogodak za Dinamo u europskim natjecanjima.

Minutu poslije pogotka igru je u redovima Dinama napustio Gavranović umjesto kojeg je ušao Petković. Uskoro i Saburtalo radi promjenu, ušao je napadač Gabedava umjesto veznjaka Altunashvilija.

Do povećanja rezultatske prednosti Dinamo stiže pogotkom Petkovića iz kaznenog udarca u 77. minuti. Najstrožu kaznu izborio je Mislav Oršić na kojeg je u izglednoj situaciji za pogodak grubo startao kapetan domaćih Margvelashvili, koji je zbog toga dobio i žuti karton.

U 82. travnjak je napustio Diasamidze, a u igru ušao Tsonbiladze. Pet minuta poslije posljednja izmjena i u redovima Dinama, Šunjić je ušao umjesto kartoniranog Gojaka.

Do kraja susreta gruzijska je momčad zaigrala s tri u posljednjoj liniji i pokušala pritisnuti Dinamo, no bez ozbiljnijeg uspjeha. U posljednjim sekundama utakmice loptu je u mrežu pospremio Kadzior, no češki sudac nakon prvotnog priznavanja pogotka isti ipak poništava zbog prekršaja Dinamovog igrača u napadu.

Uzvratna utakmica na rasporedu je 30. srpnja na Maksimiru s početkom u 20 sati.

Danas svoj ovosezonski europski put počinje hrvatski prvak Dinamo. S početkom u 19:30 na stadionu u Tbilisiju Bjeličina momčad u okviru 2. pretkola Lige prvaka gostuje kod gruzijskog prvaka Saburtala.

U aktualnoj gruzijskog sezoni (odigrano 21 kolo) Saburtalo je drugoplasiran s bodom manje od vodećeg Dinama. Dinamo Zagreb je s druge strane u sezonu ušao slavljem u Superkupu protiv Rijeke te 3-0 pobjedom nad Lokomotivom u 1. kolu domaćeg prvenstva.

Glavni sudac utakmice je Čeh Petr Ardeleanu, a pomoćnici će mu biti Ivo Nadvornik i Jakub Harbovsky.

Treneri Giorgi Chiabrishvili i Nenad Bjelica na travnjak su se odlučili poslati sljedeće postave:

Saburtalo klupa: Kupatadze (vratar), Gabedava, Chabradze, Tsnobiladze, Kakubava, Guliashvili, Gorgiashvili

Dinamo klupa: Horkaš (vratar), Majer, Šitum, Atiewmen, Petković, Moro, Šunjić