Dinamo golovima Olma i Šunjića osigurao finale kupa (VIDEO)

U prvoj utakmici polufinala Hrvatskog nogometnog kupa Dinamo je, pred 3 483 gledatelja na Maksimiru, rezultatom 2-0 (1-0) svladao Osijek i tako osigurao nastup u finalu 28. izdanja natjecanja.

Strijelci su za Plave bili Olmo i Šunjić.

Prvu ozbiljnu situaciju vidjeli smo u 15. minuti kada je na ubačaj Laszla s desne strane napada Marić zatresao mrežu, no zbog nedozvoljene pozicije napadača gostiju označeno je zaleđe i rezultat se ne mijenja.

Dinamo do rezultatske prednosti stiže iz prve konkretne situacije kreirane u 18. minuti. Šunjić je odigrao za Petkovića koji uz dosta sreće prolazi pored zbunjene gotujuće obrane i onda s nekoliko odličnih poteza ulazi u peterac i igra povratno za Olma koji usamljen s deset metara mirno pogađa mrežu za 1-0 Dinama. 20-godišnjem Španjolcu to je bio prvi pogodak u ovosezonskom izdanju kupa, šesti ukupno.

U 25. prijete gosti. Talys je probio desnu stranu domaće obrane i odigrao dobro prizemno u sredinu, gdje je pored nesmotrenog Rrahmanija Grgić zamalo stigao do lopte, no istu je ipak pravovremenim istrčavanjem uspio uhvatiti Livaković.

Dvije minute poslije Pilj je uputio udarac s tridesetak metara, Livaković loše reagira no na sreću domaćih lopta se odbija u korner za goste. Iz tog ubačaja iz kuta Osijek je ponovno kreirao opasnu situaciju, no loš udarac Bobana s nekih 15 metara dolazi do Marića koji je u zaleđu.

U 39. minuti Mihael Žaper prijeti udarcem sa 18 metara, no lopta odlazi pristojno iznad okvira Livakovićevih vrata.

Do kraja poluvremena (minuta sudačke nadoknade) nismo vidjeli ništa konkretno pred vratarima. Dinamo je na odmor tako otišao pogotkom iz jedinog udarca prema vratima Malenice, dok su gosti uputili njih četiri, od čega je samo Piljov išao u okvir.

Na poluvremenu Skender radi prvu promjenu, u igru je umjesto Alena Grgića ušao Tomislav Šorša.

I u drugom poluvremenu gledamo jednako stanje kao i tijekom prvih 45 minuta, planski povučen Dinamo, aktivan no manje konkretan Osijek.

U 60. prva izmjena u redovima Plavih, Damian Kadzior ušao je umjesto Izeta Hajrovića.

Prvu spomena vrijednu situaciju u drugom dijelu bilježimo u 64. minuti kada je Laszlo Kleinheisler iz slobodnog udarca s preko 25 metara pucao malo pored vratnice.

Osijek drugu promjenu radi u 67. minuti, Petar Bočkaj umjesto Marina Pilja.

U 76. minuti Oršić je pucao iz slobodnog udarca s nekih 25 metara i natjerao Malenicu na kvalitetnu rekaciju kojom je odbio loptu u korner iz kojeg Dinamo nije kreirao nikakvu opasnost.

Posljednju izmjenu Skender radi u 77. kada je umjesto Bobana u igru poslao Muzafera Ejupija.

Minutu poslije Olmo puca desno iskosa s nekih 10 metara, no lopta odlazi u vanjski dio mreže.

U 82. minuti Bočkaj upućuje udarac s nekih 20 metara, Livaković siguran u reakciji.

Tri minute poslije Ademi puca s dvadesetak metara, pristojnopored Maleničinih vrata.

Ejupijev prizemni udarac s vrha šesnaesterca u 88. minuti je preslab i Livaković pri reakciji nema ni najmanjih problema.

Konačnih 2-0 postavio je Šunjić pogotkom u 90. minuti utakmice. Žaper je loše reagirao na jednu visoku loptu i izgubio duel s Olmom, do lopte je došao Kadzior i istrčao sam pred gostujućeg vratara, no njegov udarac brani Malenica, odbijenu loptu u mrežu posprema Šunjić kojem je to bio prvijenac u kupu.

Do kraja susreta Bjelica je iz igre izvadio Oršića i Petkovića umjesto kojih su ušli Gojak i Andrić.

Sutra se u drugoj utakmici polufinala kupa u Zaprešiću sastaju Inter i Rijeka (18 sati). Podsjetimo, termin finalne utakmice promijenjen je te će se umjesto 31. svibnja (petak) igrati 22. istog mjeseca (srijeda). Domaćin finala 28. izdanja Hrvatskog nogometnog kupa je Pula.

Od 18 sati u Maksimiru počinje prvi susret polufinala Hrvatskog nogometnog kupa u kojem se sastaju Dinamo i Osijek.

Plavi će nakon što su potvrdili obranu naslova prvaka Hrvatske pokušati obraniti i titulu osvajača Kupa koju su osvojili nakon prošlosezonske kontroverzne pobjede u finalu nad Hajdukom.

Dinamo je do polufinala stigao nakon što je bio bolji od Sloge Mravince (0:1), Zeline (0:4) i Slaven Belupa (1:0) dok su Bijelo-plavi svladali Zagorec (0:3), Krk (1:5) te Hajduk (2:1).

U tri međusobna ovosezonska susreta ove dvije momčadi tri pobjede je upisao Dinamo. U Maksimiru je slavio s 2:1 i 3:0 dok je u Gradskom vrtu bilo 0:2.