Dinamo do boda kod Šahtara (VIDEO)

U trećem kolu skupine C Lige prvaka Šahtar i Dinamo su u Harkivu odigrali bez pobjednika. Završilo je 2:2 (1:1). Strijelci za Rudare su bili Konopljanka i Dodo dok su za Plave poentirali Olmo i Oršić.

Izabranici Nenada Bjelice tako nakon tri odigrana susreta imaju četiri osvojena boda, kao i današnji suparnik, te se nalaze na drugom mjestu ljestvice.

Prvi pogodak na utakmici vidjeli smo u 16. minuti kada je nakon dugog kombiniranje domaće ekipe Marlos u šesnaestercu pronašao Konopljanku koji je mirno matirao Livakovića.

Vodstvo Šahtara nije obeshrabrilo Dinamove igrače koji su devet minuta kasnije poravnali rezultat. Moro je oduzeo jednu loptu na sredini terena, a u nastavku akcije je Oršić odličnim dodavanjem na prvoj stativi pronašao Olma koji ispred Pjatova šalje loptu u mrežu. Bio je to njegov prvi gol u Ligi prvaka.

U 50. minuti Dinamo je mogao do vodstva kada je nakon odličnog solo prodora u kojem je skoro 70 metara vukao loptu Oršić pogodio stativu, a u nastavku akcije odličan udarac Olma još boljom intervencijom brani Pjatov.

Dinamo do vodstva ipak dolazi u 60. minuti kada je Oršić poentirao iz kaznenog udarca za svoj četvrti gol u grupnoj fazi natjecanja. Prethodno je vratar domaćih pri izvođenju kornera neshvatljivo napravio prekršaj nad Gavranovićem.

Šahtar do novog gola dolazi u 75. minuti kada je Patrick odličnim dodavanjem pronašao Dodoa koji se ubacio iza Stojanovića te je zaobišao Livakovića proslijedivši loptu u gol.

Do konca utakmice domaćini su napravili pritisak pred vratima Livakovića, ali do pobjede vrijednog pogotka nisu uspjeli doći. Dinamo je pak imao odličnu šansu za tri boda u 89. minuti kada je Olmo nakon kontre pogodio vratnicu.

U drugom susretu trećeg kola skupine C vodeći Manchester City od 21 sat dočekuje posljednjeplasiranu Atalantu.

Četvrto kolo je pak na rasporedu u srijedu, 6. studenog kada će Dinamo ugostiti Šahtar, a Manchester City će gostovati kod Atalante.