Deset golova, dva preokreta i pobjeda Dinama protiv Splićana

Prvenstvo Hrvatske u futsalu nastavljeno je utakmicama 16. kola, a u prvim dvobojima pobjede su upisali zagrebački klubovi protiv dalmatinskih. Futsal Dinamo je na domaćem parketu svladao Universitas u utakmici s deset golova, a nešto manje efikasan bio je Alumnus protiv Squarea.

Futsal Dinamo je nastavio s dobrim igrama i nakon pauze od 102 dana uzrokovane pandemijom corona virusa. Protiv splitskih Studenata poveo je u 18. minuti preko Grbeše, a gosti su preokrenuli na 3:1 golovima Šuljića, Tustonjića i Gotovca. Ipak, u zadnjih 10 minuta Dinamo je zabio čak 6 golova i uzeo sva tri boda. Grbeša se u strijelce upisivao ukupno 3 puta, a još su mreže tresli Mudronja, Penava, Maloševac i vlastitu Šuljić.

Nešto manje uzbudljivo i s manje pogodaka prošla je utakmica u Jelkovcu gdje je Alumnus pobijedio Square 4:3. Gosti iz Dubrovnika su zadnjih 12 minuta bili s igračem manje, što su domaći iskoristili i preskočili Universitas 8. mjestu tablice.