Derbi začelja završen bez pobjednika (VIDEO)

U zaostaloj utakmici 23. kola HT Prve Lige, Cibalia i Rudeš odigrali su utakmicu bez pobjednika u Vinkovcima.

Nakon prvog poluvremena u kojem nije bilo previše prilika, nije bilo niti golova. Prvi pogodak viđen je u 55. minuti. Loptu je ispucao vratar Brkić, Frane Vitaić samo glavom produžio za Josipa Barišića, koji se odlično snalazi i zabija za 1:0. Barišiću je to prvi pogodak u nebeskoplavom dresu, zabio je u svom drugom nastupu, nakon što se početkom ovog mjeseca pridružio timu.

CIBALIA vs RUDEŠ 1:0 – Barišić

Barišić je HNK Cibalia Vinkovci doveo u vodstvo protiv NK Rudeš.

Posted by Hrvatska nogometna televizija – HNTV on Wednesday, March 14, 2018

Za odgovor Rudeša nije se dugo čekalo. Već u 61. minuti gosti stižu do pogotka, sjajni napadač Budimir prošao je domaćeg vratara te iz teške pozicije uputio udarac, a Frane Ikić u namjeri da ispuca tu loptu, šalje ju u vlastitu mrežu.

CIBALIA vs RUDEŠ 1:1 – Ikić – ag.

Ikić je udarac Budimira ugurao u vlastitu mrežu. Rezultat u Vinkovcima je: HNK Cibalia Vinkovci vs NK Rudeš 1:1.

Ove dvije ekipe tako su ostale na dnu tabele. Devetoplasirana Cibalia ima 20 bodova, tri više od posljednjeg Rudeša.

Od 15 sati u Vinkovcima počinje odgođena utakmica 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige između Cibalije i Rudeša.

Radi se o derbiju začelja prvenstvene ljestvice obzirom da se Rudeš nalazi na posljednjem mjestu ljestvice, a Nebeskoplavi su na poziciji više s tri boda prednosti.

Kod zagrebačke momčadi je proteklih dana došlo i do druge promjene trenera u aktualnoj sezoni. Dinka Jeličića je naslijedio španjolski stručnjak José Manuel Aira.

U prve dvije međusobne ovosezonske utakmice Cibalija je u Vinkovcima slavila sa 3:0 dok u Kranjčevićevoj nije bilo pobjednika, susret je završio rezultatom 1:1.