Derbi na Maksimiru završio bez pobjednika (VIDEO)

U derbi susretu 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo i Hajduk su pred 15.757 gledatelja na Maksimiru odigrali bez pobjednika. Bilo je 1:1 (1:1). Domaćini su poveli autogolom Ardijana Ismajlija, a Hajduk do boda dolazi preko Mije Caktaša koji je bio precizan iz jedanaesterca.

Dinamo je bio dominantnija momčad, ali nisu uspjeli iskoristiti nekoliko dobrih prilika dok su Bili do vrijednog boda došli iz jedinog udarca u okvir gola koji su uputili prema vratima Livakovića.

Plavi su tako uz utakmicu manje zadržali četiri boda prednosti pred najvećim rivalom na vrhu prvenstvene ljestvice te se okreću susretu Lige prvaka i gostovanju na San Siru kod Atalante dok se Hajduk može pripremiti za Jadranski derbi koji ga očekuje idućeg vikenda na Poljudu.

Uoči početka susreta Hajduk se prisjetio neodigranog derbija koji se dogodio prije točno pet godina te je na teren istrčao u majicama na kojima je pisalo “Hajduk uz navijače protiv represije” te “Kontra mraku, kontra sili”, a Dinamo je nastupio u posebnim dresovima koji su na rukavu imali natpis Vukovar te sliku vodotornja, a isti će se iskoristiti u humanitarnoj aukciji čiji je prihod namijenjen za liječenje dječaka Šimuna Stojanovića. Početni udarac je pak izveo hrvatski branitelj Ivan Lukić-Zolja.

Plavi su bolje otvorili utakmici te su u početnoj fazi žestoko pritisnuli Hajduk. Već u četvrtoj minuti je opasno pucao Olmo, ali njegov udarac prolazi kraj vratnice. Tri minute kasnije Petković se fantasično oslobodio Simića, no u situaciji 1 na 1 njegov pokušaj brani Ljubić.

Dinamo do vodstva dolazi u 12. minuti kada je iz kuta ubacio Kadzior, a loptu u vlastitu mrežu šalje Ismajli.

Pet minuta kasnije opasna situacija pred Livakovićem. Opasno je na pet metara ubacio Čolina, no do lopte ne uspijevaju doći Jurić i Jradi.

U 25. minuti udarac iz daljine je okušao Olmo, ali Ljubić je uspio odbiti loptu. Potom je pokušao i Oršić, no vratar Hajduk je još jednom siguran.

Plavi su dobru akciju odigrali u 38. minuti kada je Olmo uposlio usamljenog Ivanušec koji iz odlične situacije ne pogađa okvit gola.

Hajduk je do izjednačenja došao u sudačkoj nadoknadi kadd je kazneni udarac realizirao Mijo Caktaš koji je danas, nakon godinu dana, bio kapetan Bilih. Prethodno je upravo Caktaš uputio udarac koji je u kaznenom prostoru rukom blokirao Leovac, a sudac Bebek je opravdano polazao na bijelu točku.

Nastavak je prilikom otvorio domaćin. U 50. minuti Petković je petom ostavio loptu za Oršića koji je pucao s dvadesetak metara, a Ljubić uz poteškoće odbija loptu u korner.

U 62. je pak iz slobodnog udarca s oko dvadeset metara preko gola pucao Kadzior. Gosti su zaprijetili sedam minuta kasnije kada nakon ubačaja iz kuta Livaković brani pokušaj Ismajlija.

U 74. minuti ponovno Petković proigrava petom, ovaj put Olma koji se fintom oslobodio Ismajlija i čiji dobar udarac sa 18 metara brani Ljubić. Majer je u 83. minuti ubacio iz slobodnog udarca, no Dilaver glavom puca preko vrata. Majer je u sudačkoj nadoknadi imao i posljednju priliku na susretu kada je sa 16 metara pucao ravno u Ljubića.

Hajduk je tako uspio sačuvati svoju mrežu te Maksimir napušta bez poraza.

Šesnaesto kolo se nastavlja sutra kada Gorica dočekuje Varaždin, a Lokomotiva će gostovati kod Slaven Belupa.

U sklopu 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige od 18 sati u Maksimiru počinje najveći derbi hrvatskog sporta u kojem Dinamo dočekuje Hajduk.

Plavi su vodeća momčad na ljestvici sa četiri boda prednosti pred Bilima, a imaju i utakmicu manje. U prvom njihovom ovosezonskom susretu odigranom na Poljudu pogotkom Bassela Jradija slavio je splitski klub.

Dinamo danas ne može računati na kapetanija Arijana Ademija te Marka Leškovića, Sandra Kulenovića i Komnena Andrića, kao ni Amera Gojaka i Marija Gavranovića.

Gosti su pak oslabljeni neigranjem Jaria i Marija Vuškovića koji imaju kartone dok su ozlijeđeni kapetan Josip Juranović, Filip Bradarić, Josip Posavec, Ivan Bulos.

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će pomagati Goran Pataki (Đakovo), Vedran Đurak (Stupno) i Goran Loparac (Sladojevci). Dodatni suci će biti Marko Matoc iz Zaprešića i Marin Vidulin iz Kanfanara. Delegat derbija je Ante Vučemilović iz Osijeka dok će suce kontrolirati Miroslav Vitković iz Velike Gorice. Ispred Saveza za sigurnost je zadužen Vlado Dominić.

Nenad Bjelica i Damir Burić na travnjak su od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: