Derbi bez točke na i, Luka Koper na dnu ljestvice

Dugo očekivani derbi slovenskog prvenstva između drugoplasiranog Maribora i vodeće Olimpije završio je bez pogodaka, dok je Luka Koper nakon novog poraza završila na dnu prvenstvene ljestvice.

Više od 12 tisuća gledatelja u Ljudskom vrtu pratilo je taktičku bitku između nogometaša Maribora i Olimpije, koji nisu uspjeli zatresti mreže svojih protivnika. Disciplinirana obrana Zmajčeka zaustavila je i domaćeg napadača Milivoja Novakovića, koji je bio najbliži pogotku u 37. minuti, no nakon lijepe asistencije Marcosa Tavaresa iz blizine nije uspio pogoditi okvir vrata Olimpije. Sigurni gostujući golman Nejc Vidmar bio je na visini zadatka svih 90 minuta, dok su Jasmina Handanovića najopasnije ugrozili Blessing Eleke i Miha Zajc, no više od tisuću navijača zeleno-bijelih moralo se zadovoljiti remijem, kojim je Olimpija zadržala šest bodova prednosti ispred Maribora.

“Nikad nismo igrali protiv lošije Olimpije. U nastavku sezone morat ćemo pokazati, da imamo muda,” kazao je domaći bočni branič Mitja Viler i time potvrdio, da je Maribor daleko od prave forme, dok je trener Olimpije Marko Nikolić ovako vidio utakmicu: “Svaka momčad je imala svoje prilike i trenutke inicijative. Bili smo organizirani u obrani, tako da nije bilo puno opasnih situacija pred našim vratima. Remi je najpošteniji rezultat, iako nam može biti žao, što nismo iskoristili neku šansu i odnijeli sva tri boda.”

Trećeplasirane Domžale nisu uspjele pobijediti čvrstu Goricu, koja i nakon 24-og kola drži četvrto mjesto, remijem je završio i susret između Celja i Zavrča, dok je u vrućem lokalnom derbiju Krško isprašilo Krku s čak 3:0. Novo razočaranje doživjela je “legija stranaca” iz Kopra, koja je nakon domaćeg poraza protiv Rudara pala na posljednje mjesto.

Prva liga Telekom Slovenije, 24. kolo:

Celje – Zavrč 0:0, Luka Koper – Rudar 0:1 (0:1), Maribor – Olimpija 0:0, Krško – Krka 3:0 (1:0), Domžale – Gorica 1:1 (0:0).

Ljestvica: Olimpija 50, Maribor 44, Domžale 39, Gorica 37, Zavrč 32, Celje 27, Krka, Rudar i Krško 25, Luka Koper 22.