Delegatu Zečeviću zanimljivi Torcidini transparenti

Deveto kolo Hrvatski Telekom Prve lige na stadione je privuklo ukupno 22.611 gledatelja od čega je njih čak 13.175 pohodilo Poljud na kojem je gledalo pobjedu Hajduka nad Inter-Zaprešićem (3:1) kojom se momčad Damira Burića nakon nepotpune prve četvrtine prvenstva izdvojila na vrhu ljestvice ispred Dinama koji uz tri boda manje ima i odigranu utakmicu manje.

Delegat u splitskom okršaju je bio Jure Zečević iz Knina koji je ovom prilikom zabilježio:

Organizacija utakmice sukladno Propozicijama natjecanja HT Prve lige. Sportske iskaznice igrača, službenih osoba kao i licence trenera uredne. Sukladno čl.15 Propozicija natjecanja HNK Hajduk prijavljuje nacionalno trenirane igrače br. 70, 6, 10, 17, 28 i 35, a NK Inter Zaprešić igrače br. 8, 11, 25, 26, 34 i 35. Navijači HNK Hajduk-a “Torcida” sa sjeverne tribine u 34. , 35., i 36. minuti izvjesila transparent “VELIKOG SINA SLAVONIJA JE TORCIDI DALA, ZA SVOJA DJELA VJEČNA TI HVALA ? MISLAV BUBALO POČIVAJ U MIRU”, u 42. minuti na tribini sjever zapaljene su tri dimne kutije u naračanstoj boji, u 43. i 44. minuti navijači Hajduka na sjevernoj tribini “Torcida” napravila je koreografiju 40. godina stadiona Poljud, u 53. – 57. minute Torcida je izvisila transparent “VRIJEDI LI VIŠE PLOČA ILI NEČIJA DJECA ? ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO, TORCIDA UZ MARIJANA ŽIVKOVIĆA”, U 59. minuti navijači Hajduka “Torcida” skandirali su “VUKOVAR, HRVATSKA”, u 66. minuti navijači Hajduka “Torcida” na sjevernoj tribini upaljeno je 12 zapaljivih baklji i jedna dimna kutija narančaste boje., navijaču Hajduka “Torcida” na sjevernoj tribini u 67. minuti bačen je topovski udar, te u 73. minuti upaljena je jedna zapaljiva baklja na sjevernoj tribini. Napomena: sve zapaljive baklje i dimne kutije dogorile su naistoj sjevernoj tribini. Na utakmici nazočno 13. 175 gledatelja.

Kolo je zaključeno regionalnim derbijem u kojem je Rijeka, u posljednjem susretu u kojem ih je vodio Igor Bišćan, na krilima Franka Andrijaševića slavila na gostovanju u Puli rezultatom 0:3.

Derby della Učka je pratilo 2.797 gledatelja, a delegat Marko Ilijašev iz Belog Manastira je ovom prilikom zapisao:

Organizacija utakmice organizirana sukladno Propozicijama natjecanja HT Prva liga. Identitet igrača utvrđen putem sportskih iskaznica, liječnički pregled vrijedeći kao i licence službenih osoba. Domaćin osigurao prisustvo svih potrebnih službi. Sukladno s Propozicijama domaćin prijavljuje igrače br. 12, 6, 7, 20, 22, 25 i 27 a gost prijavljuje igrače br. 32, 8, 13, 19, 21, 27 i 3 kao nacionalno trenirane igrače. Ponašanje i navijanje gledatelja tijekom cijele utakmice bilo je u granicama normalnog osim u nekim trenucima gdje navijačka skupina Demoni u 18-oj minuti vrijeđajući gostujuće navijače “Riječke pičke” zatim u 39-oj minuti također nesportsko navijanje “Jebem te Rijeko” te u 41-oj minuti te u 42-oj minuti “HNS pederi, nogomet ste sjebali”, “Jebo vas Mamić”. Ista navijačka skupina u 08-oj minuti zapalila je 2 baklje koje su izgorjele na tribinama. Isto to, s tim da je upaljeno 4 baklje u 47-oj minuti koje su dogorjele na tribinama. Obje navijačke skupine su se se verbalno prepucavale i vrijeđale.

U uvodnom susretu 9. kola Lokomotiva je u Kranjčevićevoj pred 961 gledateljem nakon preokreta slavila protiv Osijeka (2:1) kojeg je nakon utakmice sporazumno napustio trener Dino Skender.

Za popratiti događanja u Ulici pjesnika bio je zadužen Stipe Doljanin iz Hrvaca koji nije imao puno posla:

Organizacija utakmice prema Propozicijama za ovaj rang natjecanja. Športske iskaznice jedne i druge momčadi uredne, kao i licence jedne i drugog trenera. Ponašanje svih službenih osoba, kao i domaćih i gostujućih navijača vrlo korektno. Kod Lokomotive domaći trenirani igrači broj 1., 5., 6., 9., 12. i 13., a kod gostiju broj 1., 13., 7., 9., 17. i 21.Po disciplinskom pravilniku 54. prijavljujem nogometni klub Lokomotivu. Doček i ispraćaj gostiju korektan.

Subotnji program je pred 756 zainteresiranih ljubitelja nogometa u Koprivnici otvorila pobjeda Slaven Belupa nad Goricom (2:0), a Vicko Bućan iz Mravince je o dvoboju napisao:

Organizacija utakmice sukladno Propozicijama HTPL. Sportske iskaznice kao i licence službenih osoba uredne. Sukladno čl. 15 Propozicija HTPL domaćin prijavljuje nacionalno trenirane igrače pod br. 12, 2, 14, 26, 30, 1 … dok gosti prijavljuju slijedeće nacionalno trenirane igrače pod br. 1, 19, 44, 77, 5, 10 …. Domaćin izvršio personaliziranu prodaju ulaznica te je bilo prisutno 756 gledatelja. Ponašanje svih navijača današnje utakmice fer i korektno.

Najveće iznenađenje dosadašnjeg tijeka sezone priredili su nogometaši Varaždina koji su u subotu pred 4.922 gledatelja na domaćem terenu slavili protiv Dinama pogotkom kamerunskog veznjaka Djoua čime su došli do prve povijesne pobjede u najvišem rangu natjecanja.

Davor Ivić iz Siska je na utakmici zabilježio sljedeće:

Organizacija utakmice sukladna Propozicijama natjecanja HT Prve lige. Nazočan dovoljan broj zaštitara i policije. Sportske isklaznice ispravne i svi igrači s pravom nastupa. Temeljem čl. 15 Propozicija Prve HNL kao nacionalno trenirani igrači kod NK Varaždin su br. : 7, 10,14,18,24 i 99, a kod ekipe GNK Dinama br. : 1,5,10,16,17 i 22. Sukladno DP HNS-a prijavljujem gostujuću ekipu ( GNK Dinamo) zbog dobivenih 5 javnih opomena. Gledateljstvo ( 4922 ) cijelo vrijeme bodrilo svoje navijače, ali gostujući navijači smješteni na južnom dijelu tribine u 2. min pokazuju sliku s prekriženom glavom gosp. Zdravka Mamića, u 4. min uzvikuju : Mamiću cigane odlazi iz svetinje, 64. min-1 baklja, 65. min.-1 dimna kutija, 76.-80. min -3 bljeskavice, 1 dimna kutija i 2 baklje. Domaći navijači korektno bodrili svoju ekipu. Nadoknada vremena 1 + 5 – opravdana.