Delegati u Kranjčevićevoj i na Aldo Drosini zabilježili upotrebu pirotehnike

U 10. kolu Hrvatski Telekom Prve lige na tribinama je bilo ukupno 10.754 gledatelja od čega je njih 4.569 pohodilo Aldo Drosinu na kojoj su Istra 1961 i Hajduk odigrali bez pobjednika (1:1).

Delegat u Puli je bio Zdenko Blažičević iz Gradine koji je u svom izvještaju naveo sljedeće:

Organizacija utakmice prema Propozicijama natjecanja HT Prve lige. Nazočno 4.569 gledatelja. Sastanak pred utakmicu započeo u predviđeno vrijeme, istom nazočne sve službene osobe. Predstavnici klubova na vrijeme predali ispravne sportske iskaznice i licence. Sukladno čl. 15 st. 8 Propozicija HT Prve lige prijavljujem nacionalno trenirane igrače kod domaćina igrači br. 6, 7, 12, 14, 22 i 25. Kod gostiju igrači br. 70, 6, 10, 17, 28 i 31. Domaći navijači i gledatelji ponašali su se korektno, osim što je navijačka skupina Demoni u 48-oj minuti zapalila 2 baklje od kojih je 1 završila u terenu bez utjecaja na igru. Gostujuća navijačka skupina Torcida u 25-oj minuti bacila je 1 petardu u teren bez utjecaja na igru. U 35-oj minuti nakon zgoditka ponovno je bačena 1 baklja u teren od strane Torcide. Od 47 – 52. minute navijačka skupina Torcida je u nekoliko navrata u svojoj pjesmi pjevala “Ubi, ubi srbina”. U 73-oj minuti zapaljeno je kod iste navijačke skupine 11 baklji od kojih su 3 bile u terenu, 5 petardi i 1 bljeskalica što je izazvalo prekid utakmice u trajanju od 1 minute. Službene osobe jedne i druge momčadi ponašali su se u granici sportskog i korektnog.

Kolo su u petak u Kranjčevićevoj pred 2. 983 gledatelja otvorili Lokomotiva i Dinamo u susretu u kojem su uvjerljivo slavili Plavi rezultatom 0:4, a delegat susreta Željko Podrug iz Zagreba je u svojim bilješkama naveo:

Utakmica organizirana u skladu sa Propozicijama natjecanja HT Prve lige. Športske iskaznice igrača i licence službenih osoba ispravne i s pravom nastupa. Licencirani treneri vodili svoje momčadi.Sukladno članku 15. Propozicija. Za domaći klub nastupila tri igrača stranog državljana. Prijavljuju igrače kod domačina broj; 9., 12., 13., 15.,20., 23.), a kod gostiju igrač broj; 40., 5., 21., 27., 55., 99. Medicinsko osoblje bez većih intervencija. Navijačka skupina “Bad blue boysi” s istočne tribine su dva puta u 44. minuti i jedan put u 45. minuti uzvikivali Mamiću cigane odlazi is svetinje, te su u 61. minuti zapalili četiri bengalke koje su sagorjele na tribini u potpunosti i nisu imale utjecaj na igru.

Subotnji program pred 1.946 gledatelja je otvoren pobjedom Rijeke od 0:2 kod Varaždina. Delegat dvoboja je bio Tihomir Čalić iz Marčana koji je u izvještaju napisao:

Organizacija utakmice u skladu s Propozicijama. Teren, svlačionice i službene prostorije uredno pripremljene. Službene osobe s potrebnim licencama, osim gostujućeg pomoćnog trenera koji je upisan u Comet. Sportske iskaznice igrača uredne s važećim liječnikim pregledima. Kod domaćina nastupili strani državljani s br. 5,25,44 i 77, a kod gostiju br. 14. Po čl. 15 Propozicija nastupili domaći igrači br. : 10,24,99,7,13,15,18, gostujući br. : 32,8,13,19,21,36,25,3,6,9,10,11,18,31. Kod domaćina kapetansku traku od 86. min preuzeo igrač br. 30, a kod gostiju od 78. min br. 7. Ponašanje igrača i službenih osoba korektno. Tijekom cijele utakmice prisutan licencirani liječnik. Domaćin osigurao personalnu prodaju ulaznica. Sigurnost igrača i službenih osoba potpuna. Zapisnik gotov u 18:40 sati.

Osijek je pak u Koprivnici pred 703 gledatelja pod vodstvom Ivice Kuleševića uvjerljivo slavio protiv Slaven Belupa, a Damir Bogdanović iz Vukovara je tom prilikom zapisao:

Utakmica organizirana i odigrana sukladno Propozicijama natjecanja HTPL. pred 703 gledatelja po ugodnom i malo kišnom vremenu gdje je prikazan zanimljiv nogomet u kojemu je gost zasluženo pobijedio. Sukladno čl. 15 st. 8 Propozicja HTPL prijavljujem nacionalno trenirane igrače kako slijedi: kod domaćih br. 12; 2; 14; 16; 30 i 1, a kod gostiju br.: 1; 13; 6; 8; 9 i 11. Primjereno  i uz sve pohvale ponašanje svih gledatelja kao i navijačke skupine Kohorte kojih je bilo 41.

Bez izgreda je prošao i nedjeljni sraz Inter-Zaprešića i Gorice koji je pred 553 gledatelja pripao gostima (0:2). Delegat utakmice Dalibor Kajinić iz Požege je tom prilikom u izvještaju naveo:

Utakmica organizirana prema Propozicijama Prve HNL. Dolazak svih sudionika na utakmicu je bilo na vrijeme. Teren, svlačionice, te ostale službene prostorije odlično pripremljene. Licence službenih osoba, te sportske iskaznice igrača ispravne. Na samoj utakmici je bilo dovoljno sakupljača lopti. Također je bila prisutna redarska služba više nego u dovoljnom broju. Uz nosila za iznošenje ozlijeđenih igrača je također bio dovoljan broj osoba. Na samom sastanku prije susreta nazočile su sve osobe koje su prema Propozicijama trebale biti. Ponašanje igrača, službenih osoba, kao i gledatelja korektno. Domaća momčad nastupila je s jednim stranim državljaninom (igrač br. 5), a gostujuća momčad sa 3 strana državljanina (igrač br. 2, 3, 99).