Delegat Tihomir Čalić prijavio hukanje gostujućih navijača na utakmici Lokomotive i Rijeke (VIDEO)

Delegat Tihomir Čalić koji je bio službena osoba na utakmici drugog kola Hrvatski Telekom Prve lige između Lokomotive i Rijeke (0:1) koja je u subotu održana u Kranjčevićevoj u svojoj prijavi nakon susreta je naveo da su gostujući navijači u 66. minuti dvoboja rasistički skandirali hukanjem domaćem igraču Mbodjiju Pape Assaneu.

Rijeci zbog toga prema odredbama članka 88. stavka 2. Disciplinskog pravilnika Hrvatskog nogometnog saveza prijeti novčana kazna od najmanje 10.000 kuna, a odluku o njoj će donijeti disciplinski sudac HT Prve lige Alan Klakočer.

Prema odredbama Disciplinskog pravilnika u slučaju ponavljanja ovog prekršaj klub će se kazniti novčanom kaznom od najmanje 20.000,00 kn, a za svako daljnje ponavljanje ovog prekršaja klub će se kazniti sljedećim kaznama, po redu navođenja:

• novčanom kaznom od najmanje 30.000,00 kn;
  • djelomičnim zatvaranjem stadiona i novčanom kaznom od najmanje 10.000,00 kn;
  • određenim brojem utakmica bez prisutnosti gledatelja i novčanom kaznom od najmanje 20.000,00 kn

Kratkotrajno hukanje se dogodilo u 66. minuti utakmice nakon duela Assanea i Lepinjice u kojem je veznjaku Rijeke pokazan žuti karton.

Osim toga delegat Čalić je u svom izvještaju napisao:

Organizacije utakmice u skladu sa propozicijama. Teren, svlačionice i službene prostorije uredno pripremljene. Službene osobe s potrebnim licencama. Sportske iskaznice igrača uredne s važečim lječničkim pregledima. Kod domaćina nastupili strani državljani s brojevima 7, 14, 22 i 17, a kod gostiju s brojem 14. Za domaću momčad nastupili su nacinalno trenirani igrači s brojevima 4,6,13,26,24,30 a za goste s brojevim 32,4,6,8,10,13,18,27,22,31. Ponašanje igrača i službenih osoba korektno. Tijekom cijele utakmice prisutan licencirani lječnik i vozilo HMP. Domaćin osigurao personalnu prodaju ulaznica. Sigurnost igrača i službenih osoba potpuna. Pripadnici gostujuće skipine navijača tijekom prvog i drugog poluvrijemena više puta su pogrdno ( ne kažnjivo ) skandirali, dok su u 66 minuti više puta domaćem tamnoputom igraču rasistički skandirali hukanjem. Zapisnik gotov u 23:20 sati.

U ostalim utakmicama 2. kola HT Prve lige delegati su podnijeli sljedeća izvješća:

• Inter-Zaprešić – Istra 1961 0:2, delegat Vicko Bućan:

Organizacija u skladu s propozicijama natjecanja HT Prve lige. Na sastanku pred utakmicu nazočne sve službene osobe sukladno propozicijama natjecanja. Šprtske iskaznice ispravne, svi igrači s pravom nastupa. Sukladno čl. 1 stavak 8 Propozicija natjecanja kod domaćina nastupili igrači: broj 8., broj 11., broj 13., broj 25., broj 35. i broj 7., a kod gostiju igrači broj 21., broj 6.,broj 7.,broj 20., broj 22.i broj 25. Licence službenih osoba ispravne. Dežurni liječnik kao i vozilo hitne pomoći nazočni sa par lakših intervencija. Ponašanje gledatelja i svih službenih osoba u duhu fair playa.

• Slaven Belupo – Dinamo 0:3, delegat Ante Vučemilović:

Organizacija vrlo dobra i sukladna Propozicijama Hrvatski Telekom Prve lige 19/20..Bilo je nazočno 2.517 gledatelja. Domaći navijači su se ponašali fer i korektno. Ponašanje navijačke skupne BBB kojih je bilo 420 smještenih na južnom dijelu zapadne tribine – odvojeni dio: u 50 -53. min. ista navijačka skupina je izvjesila transparent “Ako je potrebno, da umrem, neka umrem kao commando – Josip Briški 1992. – 2019.”, dok su u 70. min. bacili jednu baklju i jednu petardu na teren za igru, kojom prilikom se igra nije prekidala, a također su u 82. min. bacili jednu baklju na teren te jedno svijetleću bljeskalicu na prostor ispred tribine, a kojom prilikom je od strane suca zaustavljena igra u vremenu od 30 sek. Sukladno čl. 54 DP HNS-a prijavljujem NK Slaven Belupo zbog 5 akumuliranih opomena. Sukladno Propozicijama prijavljujem nacionalno trenirane igrače kako slijedi: kod domaćih br. , 1, 6, 8, 14, 15 i 22, a kod gostiju br. 40, 10, 16, 18, 21 i 27.

• Gorica – Osijek 3:1, delegat Stipe Doljanin:

Organizacija utakmice prema Propozicijama za ovaj rang natjecanja. Športske iskaznice obje momčadi uredne kao i licence oba trenera. Prije početka utakmice s minutom šutnje odana je počast Ivanu Galekoviću, nesretno stradalog vatrogasca. Ponašanje službenih osoba vrlo korektno. Ponašanje navijača jedne i druge momčadi uredno. Utakmicu je gledalo 1280 gledatelja. Po disciplinskom pravilniku HNS-a čl.54 po službenoj dužnosti prijavljujem HNK Goricu i NK Osijek. HNK Gorica prijavljuje domaće igrače br. 1,5,10,19,30,25, a NK Osijek igrače br. 1,2,4,10, 14, 22. Ispraćaj i doček gostiju vrlo korektan.

• Varaždin – Hajduk 0:3, delegat Darko Kolesarić:

Utakmica odigrana i organizirana sukladno propozicijama natjecanja HTPL. Pred 5132 gledatelja, po kišnom, ali ugodnom vremenu, prikazan je zanimljiv nogomet u kojem je gost pobijedio. Sukladno čl. 15 stavak 8 propozicija HTPL prijavljujem nacionalno trenirane igrače kako slijedi: kod domaćih broj 1; 2; 4; 9; 10; 11, a kod gostiju broj 70; 6; 10; 17; 31; 35. Neprimjereno ponašanje: gostujuća navijačka skupina Torcida smještena na južnoj tribini u 61. minuti upalila je 11 baklji i 4 stroba koji su ugašeni na tribini. U 90+1 skandiraju: “HNS pederi nogomet ste sjebali”. U 90+2 izvjesili su transparent iz nekoliko komada: “Projekt uhljeba, lopova, opstat ne može, bez srca i poštenja, brzo propast će”. U 90+3 skandiraju u nekoliko navrata: “Vi niste Varteks” te “Jebo vas Mamić”. U 33. minuti izvjesili su transparent: “Ponos i tuga na hrvatskom stijegu, Josip Briški počivaj u miru”. Za domaće navijače sve pohvale.

O kaznama za prekršaje koje su prijavile službene osobe odlučuje disciplinski sudac Alan Klakočer, a po običaju on svoje odluke objavljuje tijekom srijede.