Debakl Varteksa protiv Međimurja

U utakmici 11. kola 3. HNL Istok momčad Varteksa doživjela je svojevrsni potop od strane prekodravskih susjeda koji su odnijeli pobjedu s velikih 0:4.

Trener Dovečer može biti iznimno sretan rezultatom, ali i nastupom svoje ekipe za koju su pogotke zabijali Munivrana, Marciuš i dva puta, nekadašnji prvoligaški igrač – Filip Škvorc.

Po hladnom i vjetrovitom vremenu na varaždinskoj Slobodi ekipom Varteksa prohujao je snažni i hladni vjetar zvan Međimurje. Gosti iz Čakovca suvereno su vladali terenom 90 minuta, dok je ekipa Antuna Jukića izgledala pomalo izgubljeno i nije se snašla pred gostujućim naletima. Već je na poluvremenu bilo jasno kako Varteks u ovoj utakmici teško može pobijediti jer su osim kontrole terena, Međimurci na poluvremenu imali i dva gola prednosti. Zabili su Munivrana u 21. i Škvorc u 42. minuti susreta.

Ni u nastavku se igra domaćina nije poboljšala već su gosti zasluženo povećali svoje vodstvo. Osam minuta nastavka igre, a mladi Jan Marciuš povećava rezultat na 3:0. Bezidejni su bili varaždinski nogometaši, a točku na i ovog susreta stavio je Filip Škvorc svojim drugim pogotkom za ukupnih 0:4.

Svijetla točka današnjeg susreta bili su White Stonesi koji su po hladnom i neugodnom vremenu zdušno bodrili svoje miljenike unatoč njihovoj, u najmanju ruku, lošoj predstavi. Tako su ‘Bumbari’ u zadnjih 5 susreta uspjeli osvojiti svega dva boda, a ovim porazom ostali su pri samom dnu tablice, na 14. mjestu.

Sljedeće kolo Varteksovci putuju u uvijek neugodno Bijelo Brdo, u kojem bi im u susretu protiv tamošnjeg BSK svaki bod dobro došao za vraćanje na put prema ostanku u 3. HNL.