Danska pogotkom Poulsena svladala Peru (VIDEO)

@DBUfodbold / Twitter

U utakmici prvog kola grupe C Danska je s minimalnih 0:1 svladla Peru, te se tako bodovno izjednačila s Francuskom koja je danas bila bolja od Australije.

Peru je bolje otvorio susret i odmah zaprijetio s nekoliko udaraca s veće udaljenosti. Ozbiljnije prilike imali su preko Carrilla i Farfana čiji udarci nisu uspjeli završiti u mreži Danaca. Najveću priliku Peru je imao u 45. minuti kada su nakon korištenja VAR tehnologije dobili kazneni udarac. Christian Cueva koji je srušen preuzeo je odgovornost, i pucao je daleko preko gola.

To je bio čak četvrti kazneni udarac koji je dosuđen u tri dosadašnje utakmice, drugi koji nije realiziran. Peru je bio opasnija momčad i drugom dijelu. U 57. minuti propustili su još jednu priliku. Nakon sjajne akcije udarac Floresa završio je pored gola.

Kazna je stigla samo dvije minute kasnije. Danska je povukla dobru kontru, a Eriksen uposlio Yussufa Poulsena koji zabija pogodak za 0:1.

Ubrzo nakon toga mogao je Peru poravnati. Još jedna velika prigoda, opet se u njoj našao Edison Flores, ali ovaj put njegov udarac sjajno brani Kasper Schmeichel. Do kraja susreta Danci su zaprijetili preko Jorgensena čiji je udarac u zadnji tren blokirala obrana Perua, te pokušaj Eriksena. Valja izdvojiti i pokušaj iskusnog napadača Perua Guerrera čiji je udarac petom otišao pokraj gola.

Ovom pobjedom Danska je došla na tri boda koliko ima i Francuska. Australija i Peru su nakon prvog kola bez bodova.