Cvitanović uvjerljivo poražen u debiju protiv Gorice (VIDEO)

Igor Cvitanović uvjerljivim je porazom debitirao na klupi Istre. Bolja je u Puli bila Gorica koja je sa sigurnih 0:3 stigla do nova tri boda, i do četvrte pozicije na tablici.

Prvi gol na utakmici pao je u 33. minuti. Povela je Gorica no pogodak je poništen zbog zaleđa. Perić-Komšić koji je imao šansu na startu utakmice izašao je sam na vratara u 43. minuti ali je pucao u Kahlinu.

U zadnjoj minuti prvog dijela Gorica stiže do prednosti. Prednost gostima donosi četvrti zgoditak Joeya Suka. Ubacio je Čabraja iz kornera, a Nizozemac skrenuo loptu u mrežu domaćih ispred vratara Čondrića.

U drugom poluvremenu ponovno bolja Gorica. U 52. minuti Čondrić obranom zaustavlja pokušaj gostiju iz slobodnog udarca. U 66. minuti je 0:2. Cherif Ndiaye zabija svoj treći prvenstveni zgoditak. Opet je Gorica zabila iz prekida, na lošu reakciju cijele domaće obrane.

Konačan rezultat postavljen je u 89. minuti. Ubrzo nakon trećeg, Ndiaye zabija i svoj četvrti prvenstvni zgoditak te potvrđuje uvjerljivu pobjedu Gorice u Puli.

Gorica je ovom pobjedom opet preskočila Hajduk, ali i Lokomotivu koja sutra gostuje kod Osijeka. Gorica ima 38 bodova, jedan više od Lokomotive i Hajduka. Istra je preptosljednja sa 17, četiri manje od Intera koji se nalazi u sigurnoj zoni.

Na stadionu Aldo Drosina u Puli u 17:30 sati u susretu 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige snage će odmjeriti Istra 1961 i Gorica.

Nakon Manola Marqueza, Curra Torresa i Krunoslava Rendulića na klupi Zeleno-žutih će debitirati i četvrti trener u aktualnoj sezoni – Igor Cvitanović.

U dva dosadašnja ovosezonska međusobna susreta ove dvije momčadi oba puta su slavili gosti i to identičnim rezultatom 0:2.