Čolak u sudačkoj nadoknadi pogodio za pobjedu Rijeke protiv Lokomotive (VIDEO)

Screenshot: Arena Sport

U drugoj utakmici subotnjeg programa drugog kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je u Kranjčevićevoj pred oko petstotinjak gledatelja slavila protiv Lokomotive rezultatom 1:0 (0:0). Jedini strijelac za goste u drugoj minuti sudačke nadoknade je bio Antonio Mirko Čolak.

Lokomotiva je tako nakon poraza od Dinama u Maksimiru doživjela još jedan poraz, a Rijeka je došla do šest bodova jer je prethodno na Rujevici svladala Varaždin.

Već u trećoj minuti gosti su preko Pavičića zatresli mrežu domaćih, ali je loptu na crti dirao Čolak pa je zbog zaleđa pogodak opravdano poništen.

U prilikama slabom prvom poluvremenu najizgledniju situaciju smo vidjeli u 37. minuti kada Murić izvrsno pronalazi Pavičića koji je zaobišao Grbića, međutim loptu s gol linije čisti Karačić.

Lokomotiva do prve velike prilike dolazi u 55. minuti kada na ubačaj Karačića neometan u šesnaestercu puca Uzuni, ali njegov udarac izvrsno brani Prskalo.

Rijeka je uzvratila u 61. minuti kada je nakon dodavanja Lončara udarac uputio Halilović, ali prvo Grbić, a potom i Datković sprječavaju vodstvo gostiju.

Nakon toga do sudačke nadoknade nismo vidjeli velike prilike, a potom u 92. minuti Acosty na dodavanje Kvržića bježi obrani Lokomotive te upošljava Čolaka koji snažnim udarcem matira Grbića za veliko slavlje gostiju.

Kolo se nastavlja sutra kada će od 18 sati snage odmjeriti Gorica i Osijek, a kolo će od 20 sati zaključiti Varaždin i Hajduk.

Subotnji program drugog kola Hrvatski Telekom Prve lige od 21 sat u Kranjčevićevoj zaključit će Lokomotiva i Rijeka.

Momčad s Kajzerice je u uvodnom kolu poražen kod Dinama (3:0) dok je Rijeka na Rujevici bila bolja od novog prvoligaša Varaždina (2:1).

Lokomotiva večeras zbog ozljeda ne može računati na Ivanušeca, Jakića, Rakića, Mažurina i Burića dok Budimir još uvijek čeka papire iz Irana te nema pravo nastupa.

Gosti su pak bez Gorgona, Puljića i Mamića koji se oporavljaju od povreda dok španjolski ofenzivac Iglesias još uvijek nije registriran.

Sudačku četvorku predvodi Mario Zebec iz Cestice kojem će asistirati Borut Križarić (Čakovec), Goran Perica (Šibenik) i Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina). Delegat utakmice je Tihomir Čalić iz Marčana dok je kontrolor suđenja Božo Mamić iz Bjelovara.

Goran Tomić i Igor Bišćan su od prve minute na travnjak odlučili poslati sljedeće igrače: