Cibalia slavljem nad Lokomotivom upisala petu prvenstvenu pobjedu (VIDEO)

Cibalia je u uzbudljivoj utakmici na stadionu u Kranjčevićevoj rezultatom 1-3 slavila protiv Lokomotive, te tako stigla do pete prvenstvene pobjede i sedamnaestog boda na kontu.

Prvu izgledniju situaciju pred protivničkim vratima imao je domaćin preko Dejana Radonjića u 10. minuti utakmice, no njegov udarac glavom otišao je iznad okvira Šubarićevih vrata.

U 15. minuti blizu svog prvog prvenstvenog pogotka za Cibaliju bio je Špiro Peričić, no njegov udarac iz slobodnog udarca završava na desnoj vratnici Šemperovih vrata.

Tri minute poslije okvir vrata se trese na drugoj strani travnjaka. Ivanušec je lijepo uputio udarac iskosa s lijeve strane Lokomotivinog napada, no lopta umjesto u mreži završava na gredi.

Zaprijetila je nakon toga ponovno Cibalia, koja je u tom periodu prvog dijela bila dosta bolja, odnosno konkretnija momčad, no udarac Dabre glavom nakon prebačaja s druge vratnice otišao je nekoliko centimetara uz okvir vrata.

U 37. minuti vinkovački provligaš stiže do rezultatske prednosti i to nakon još jednog prebacivanja lopte. Udarac iz kuta izveo je Hrvoje Plum, loptu glavom s prve vratnice prebacio Ante Kordić a iz srca peterca u mrežu je proslijeđuje Frane Ikić kojem je ovo prvi pogodak za Cibaliju.

Veliku priliku za izjednačenje u 40. je minuti imao Radonjić, no vratar gostiju Šubarić udruženim snagama sa svojom zadnjom linijom uspio je u konačnici raščistiti opasnost po svoja vrata.

U drugom dijelu utakmice Lokomotiva je nakon perioda od prvih petnaestak minuta u kojem je Cibalia imala jednu ozbiljnu situaciju, u potpunosti zagospodarila travnjakom, te su se prilike gotovo nizale jedna za drugom. Cibalia je zaista opasno visila u tim trenucima, a čiste pogotke fantastičnim reakcijama spašavao je 20-godišnji Zvonimir Šubarić.

Neminovno se ipak dogodilo u 75. minuti i to zahvaljujući pogrešci u posljednje vrijeme vrlo dobrog Šubarića. Krajinović je ubacio loptu u šesnaesterac gostiju a Šubarić u izlasku, iako prvi na lopti do iste nije uspio doći. Pogrešku je dočekao i iskoristio Denis Kolinger, kojem je ovo bio prvi pogodak za Lokomotivu u prvenstvu.

S obzirom na do tada prikazano u drugom dijelu očekivao se nekako nastavak Lokomotivinih napada i potpuni preokret. No gosti su ipak zbili redove te pokazali (u konačnici i dokazali) da su u Zagreb došli po pobjedu. Prvo je Plum u 80. minuti snažnim udarcem s nekih dvadesetak metara dobro testirao koncentriranost Šempera, a samo minutu poslije nakon zaista lijepe akcije gostiju pogodak za 1-2 postiže Tomislav Štrkalj, njegov treći u ovoj sezoni.

Krenula je tada momčad Marija Tokića praktički na ‘sve ili ništa’, no gosti su ostali dovoljno čvrsti u defanzivnom segmentu igre, a iz jedne kontre posao je u 88. minuti zaključio Ivan Galić svojim drugim ovosezonskim pogotkom.

Cibalia je tako u uzbudljivom okršaju stigla do tek druge gostujuće pobjede nad svojim današnjim suparnikom, te prve općenito nakon domaće 2-0 pobjede u travnju 2013. godine. Zahvaljujući porazu Slavena od Osijeka u ovom kolu (2-0) Cibalia je sada na samo tri boda zaostatka za Farmaceutima.

U sljedećem kolu Bartolovićeva momčad će u goste kod Intera, a Lokomotiva je ponovno domaćin, ovaj put Hajduku.

Danas su na programu Hrvatski Telekom Prve lige dvije utakmice 18. kola, a prva se igra na stadionu u Kranjčevićevoj gdje Lokomotiva s početkom u 15 sati dočekuje Cibaliju. U 18 sati Dinamo će na Maksimiru ugostiti Inter Zaprešić, dok će 18. kolo sutra zaključiti Istra i Rudeš.

Današnji suparnici u 1.HNL su se sastali 14 puta, a uspješnija je do sada bila Lokomotiva koja ima 7 pobjeda, dok vinkovački prvoligaš na kontu ima 6, jedan susret odigrali su bez pobjednika. Vrijedi istaknuti da je od šest pobjeda nad Lokomotivom Cibalija samo jednu upisala u gostima, gdje je u preostalih 5 susreta uvijek izlazila kao gubitnik. Posljednja pobjeda Cibalije nad Lokmotivom u 1. HNL dogodila se u sezoni 2012/2013 u okviru 26. kola kada je golovima Mazalovića (11m) i Petra Filipovića slavonski prvoligaš slavio rezultatom 2-0.

Glavni sudac današnjeg susreta je Bruno Marić iz Daruvara s pomoćnicima Nikolom Kečkišem iz Virovitice i Goranom Loparcom iz Sladojevaca.

Treneri Mario TokićMladen Bartolović na travnjak su se odlučili izvesti sljedeće sastave: