Cibalia šaptom pala (VIDEO)

Rijeka je zaključila 26. kolo MAXtv Prve lige uvjerljivom pobjedom u Vinkovcima. Slavila je nad Cibalijom rezultatom 3:0 (3:0) te je i dalje sa četiri boda prednosti pred Dinamom vodeća momčad lige.

Momčad Matjaža Keka je pitanje pobjednika riješila već u prvom dijelu susreta. Mrežu Matkovića je prvi načeo Filip Bradarić u 34. minuti. Prethodno je Andrijašević pronašao u petercu Gorgona koji nije dobro reagirao, ali na odbijenu loptu je najbrži hrvatski reprezentativac.

Samo devet minuta kasnije Rijeka je povećala vodstvo. Nakon dodavanja Vešovića pogodak postiže Andrijašević koji se tako sa 12. prvenstvenim zgoditkom izjednačio sa Ejupijem na vrhu ljestvice strijelaca.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena konačni rezultat utakmice postiže Gorgon. Pucao je sa 25 metara udaljenost, a golu je kumovala i loša reakcija vratara Matkovića kojem lopta prolazi kroz ruke.

U idućem kolu nas na Rujevici očekuje dvoboj dvije prvoplasirane momčadi, a na Kek za tu utakmicu ne može računati na Zutu koji je danas dobio treći žuti karton.

U Vinkovcima od 19 sati počinje posljednji susret 26. kola MAXtv Prve lige u kojem se sastaju Cibalia i Rijeka.

Vodeća momčad lige će pokušati doći do pobjede koja bi ih vratila na četiri boda prednosti pred Dinamom uoči njihovog međusobnog dvoboja koji nas u idućem kolu očekuje na Rujevici. Mladen Bartolović će pak upisati debi na klupi Cibalije nakon što je na trenerskoj poziciji zamijenio Petera Paculta.