Cibalia porazom kod Lokomotive ispala u drugu ligu; remi Istre s Rudešom (VIDEO)

U istom terminu utakmice posljednjeg kola igrali su Istra 1961 i Cibalia, dvije momčadi koje se bore za playoff. Doigravanje za ostanak u prvoj ligi na kraju je izborila Istra koja je remizirala s Rudešom, dok je Cibalia poražena kod Lokomotive.

U utakmici igranoj u Puli Rudeš je stigao bez nekoliko prvotimaca koji su dobili nešto raniji odmor. To se na kraju ispostavilo kao dobra prilika za Puljane, koji su to i iskoristili. Baš je domaća momčad prva i postigla pogodak. Dobar ubačaj Mateia u 34. minuti s desne strane glavom je u pogodak pretvorio Aljoša Vojnović, drugim prvenstvenim pogotkom.

Rudeš je do izjednačenja stigao u 58. minuti. Ubačaj Segada odbila je domaća obrana, no odbijenu loptu u mrežu šalje hrvatski veznjak Antonio Ivančić.

Do kraja utakmice vrijedi izdvojiti još dva detalja pred kraj utakmice. Najprije je u 84. minuti zbog prekršaja drugi žuti karton za Rudeš dobio Antonio Cristian, a Vojnović nije iskoristio najstrožu kaznu i priliku da svojoj momčadi donese tri boda.

Ipak, remi je Istri osiguravao devetu poziciju i doigravanje. No ono što se događalo u Kranjčevićevoj išlo joj je u prilog, pa im je na kraju i bod bio dovoljan. Nakon tvrdog i nezanimljivog prvog poluvremena gledali smo zanimljiv drugi dio utakmice između Lokomotive i Cibalije. Cibalia je povela u 73. minuti nakon kornera no pogodak je poništen zbog navodnog zaleđa.

Najprije su ‘Lokosi’ poveli u 75. minuti nakon lijepe akcije Majera i Kastratija. Akciju je pogotkom okrunio mladi hrvatski nogometaš.

Priliku za poravnanje Cibalia je imala u 78. minuti. Sudac Gabrilo vidio je igranje rukom Majera te pokazao na bijelu točku, no udarac Josipa Barišića čita i brani vratar domaćih Hendija.

Ipak, Barišić se uspijeva iskupiti već u sljedećem napadu, kada nakon lijepe asistencije Miličevića zabija za 1:1.

Sve nade Cibalije da dođe do preokreta u 83. minuti gasi Tomislav Valentić, koji zabija nakon još jedne lijepe akcije domaćih po desnoj strani.

Cibalia je tako sezonu završila na desetoj poziciji s 26 bodova i sljedeće sezone igrat će u drugoj ligi, dok će Istra igrati doigravanje preko devetog mjesta i 27 bodova. Lokomotiva je peta s 51 bodom, a Rudeš osmi s 40.

S početkom u 20 sati igraju se dvije utakmice 36. kola Hrvatski Telekom Prve lige, u Puli Istra 1961 dočekuje Rudeš, dok će u Zagrebu Cibalia gostovati kod Lokomotive.

U posljednje kolo Istra i Cibalia ulaze s jednakim brojem bodova (26), te će u slučaju neriješenih ishoda ili pobjeda ovih klubova u oba susreta, Istra biti ta koja će se kroz doigravanje s Varaždinom boriti za status prvoligaša u sljedećoj sezoni.

Obje momčadi svoje biti ili ne biti utakmice dočekuju u veoma lošoj atmosferi, barem kada je riječ o rezultatima u prethodnim kolima. Ni Istra, ni Cibalia za pobjedu ne znaju već dug period. Posljednji je put pulski prvoligaš slavio u susretu 26. kola, kada je na svom stadionu rezultatom 2-1 svladao Slaven Belupo. U deset utakmica odigranih od tada Istra je upisala osam poraza i dva remija.

Vinkovački je prvoligaš posljednji put pak tri boda odnio u susretu 28. kola, također domaćim slavljem, 3-0 protiv Intera u Vinkovcima. U sedam od tada odigranih susreta Cibalia je upisala dva remija i pet poraza.