Cibalia pobijedila nakon 172 dana (VIDEO)

Dejan Glavica
Dejan Glavica / Foto: Cibalia

U sklopu 29. kola MAXtv Prve lige Cibalia je u Vinkovcima bila bolja od Slaven Belupa rezultatom 3:1 (1:0) te je tako upisala prvu pobjedu u prvenstvu od konca listopada prošle godine odnosno nakon 172 dana. Farmaceuti u proljetnom dijelu sezone još uvijek čekaju na pobjedu za koju ne znaju već devet uzastopnih kola.

Sa ova tri boda momčad Mladena Bartolovića je došla na četiri boda zaostatka za RNK Splitom koji se nalazi na pretposljednjem mjestu ljestvice.

Vinkovčani su poveli već u 2. minuti kada je veliku pogrešku Bože Muse iskoristio Dejan Glavica koji je tako postigao drugi zgoditak otkad je ove zime pristigao u Cibaliju.

Vodstvo je u 73. minuti povećao kapetan Frane Vitaić koji je bio precizan sa 11 metara. Prethodno je lopta u kaznenom prostoru u ruku pogodila Alitija nakon udarca Muženjaka, a sudac Mlakar je pokazao na bijelu točku.

U 85. minuti nadu Farmaceutima da neće biti poraženi nakon igranja rukom Tomaševića u 16 metara iz kaznenog udarca vraća Mirko Ivanovski.

Međutim samo minutu kasnije nakon starta Katića na Brekalu iz novog kaznenog udarca i ukupno trećeg na susretu ponovno pogađa Vitaić za veliko slavlje Vinkovčana.

Kolo se nastavlja sutra kad od 15 sati na Maksimiru najveći derbi hrvatskog nogometa igraju Dinamo i Hajduk dok od 19 sati na Drosini počinje regionalni derbi Istre 1961 i Rijeke.

U 20 sati u Vinkovcima počinje utakmica 29. kola MAXtv Prve lige u kojem se sastaju Cibalia i Slaven Belupo.

Domaćini na pobjedu čekaju od konca listopada prošle godine, a Farmaceuti tri boda nisu upisali u drugom dijelu sezone.

U tri ovosezonska duela Slaven Belupo je upisao dvije pobjede u Koprivnici (3:2 i 4:0), a u Vinkovcima je bilo bez pogodaka.