Chelsea drugi put u povijesti osvojio Europsku ligu (VIDEO)

Chelsea je osvajač Europske lige! U finalu odigranom na Olimpijskom stadionu u azerbajdžanskom Bakuu slavili su protiv gradskog rivala Arsenala rezultatom 4:1 (0:0).

U redovima plavih do 76. minute je igrao hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić kada ga je zamijenio Barkley.

Drugi je to naslov za klub iz zapadnog Londona u ovom natjecanju nakon što su prvi osvojili 2013. godine kada su u Amsterdamu u finalu bili bolji od Benfice (2:1).

Nakon što se u prvih 45 minuta večerašnjeg ogleda mreže nisu tresle prvi pogodak smo vidjeli na početku drugog dijela kada je nakon ubacivanja Emersona glavom pogodio Giroud.

Jedanaest minuta kasnije nakon brze akcije Hazard je uposlio Pedra koji je prizemnim udarcem svladao Cecha.

U 65. minuti Maitland-Niles je u kaznenom prostoru srušio Girouda, a talijanski sudac Gianluca Rocchi je pokazao na bijelu točku. Precizan s jedanaest metara je bio Hazard.

Nadu Topnicima u 69. minuti, netom nakon što je ušao u igru, prekrasnim udarcem vraća Iwobi.

Ali samo tri minute kasnije svojim drugim golom na susretu, nakon kombinacije s Giroudom, pobjedu momčadi Maurizija Sarrija je potvrdio Hazard.

Arsenal je ovim porazom izgubio i posljednju šansu da iduće sezone igra u grupnoj fazi Lige prvaka.