Četiri pogotka u remiju Osijeka i Gorice u Gradskom vrtu (VIDEO)

Arhiva: Kristijan Lovrić

U drugoj utakmici programa 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek i Gorica su, pred 1 750 gledatelja u Gradskom vrtu, odigrali neriješenih 2-2 (0-1).

Strijelci za domaće bili su Škorić i Ejupi, dok se za goste s dva prekrasna pogotka u strijelce upisao Kristijan Lovrić.

Iz prilikama vrlo siromašnih 20 minuta prvog poluvremena spomena vrijedne su tek dvije situacije u kojima je izgledalo da bi moglo biti veće opasnosti po vrata Malenice i Kahline.

Kristijan Lovrić je uputio udarac u 5. minuti, no pokušaj odlazi van okvira domaćih vrata, a u 17. je Erik Janža iz slobodnog udarca s 18 metara pogodio gostujućeg igrača i izborio korner.

U 22. minuti je nakon ubačaja Šutala s desne strane, Marić loptu prsima spušta za Bobana čiji udarac s nekih 7 metara iz izgledne situacije odlazi pored vratnice.

Marić je nakon ubačaja Janže u 38. minuti pokušao s udarcem u padu s nekih 7 metara, no i taj pokušaj je bio neprecizan.

Gorica, koja je negdje od 20. minute bila u izraženije podređenom položaju, do vodstva stiže u 40. minuti. Nakon ubačaja s desne strane gostujućeg napada domaća obrana griješi i lopta dolazi do Kristijana Lovrića koji se namjestio na desnu nogu i lijepim, preciznim udarcem s 15 metara pogodio suprotni kut Maleničinih vrata za 0-1 Gorice i svoj četvrti ligaški pogodak u sezoni.

Na poluvrijeme se tako otišlo s minimalnom prednošću Jakirovićeve momčadi koja je do pogotka stigla iz drugog udarca. Osijek je većinom dominirao događanjima na travnjaku, no bila je to gotovo u potpunosti nekonkretna dominacija.

Zekić na početku drugog poluvremena radi dvije izmjene, umjesto Šutala i Čavara u igru su ušli Ejupi i Henty.

Dosta življe drugo poluvrijeme kulminiralo je u 57. i 58. minuti kada smo vidjeli dva pogotka.

Prvo je Osijek u 57. stigao do izjednačenja. Nakon ubačaja Janže s lijeve strane do lopte dolazi kapetan domaćih Mile Škorić koji postavlja nogu i s nekih tri metra trese mrežu za 1-1 i svoj treći ligaški pogodak u sezoni.

Tek što se krenulo s centra Gorica ponovno stiže do rezultatske prednosti, a strijelac (prelijepog pogotka) ponovno je Kristijan Lovrić. Primio je loptu na lijevoj strani, kao i kod prvog pogotka se namjestio na desnu nogu i preciznim udarcem pogodio suprotni kut za svoj peti pogodak u sezoni.

Jakirović u 60. minuti radi prvu izmjenu u svojim redovima, umjesto Ndiayea u igru je ušao Maslowski.

Do drugog izjednačenja na utakmici Osijek stiže u 69. minuti. Janža je iz vlastite polovice travnjaka odigrao dugu loptu na Ejupija, koji istu lijepo prima, ulazi u sredinu i snažnim udarcem precizno pogađa za 2-2 i svoj drugi pogodak u sezoni. 30-godišnji Makedonac tako se dva kola za redom upisao na listu strijelaca.

Druga izmjena u redovima Gorice obavljena je u 71. kada je umjesto Dvorenkovića ušao Mathieu.

U 73. je Zwolinski atraktivno iz voleja sa 17 metara pucao u okvir domaćih, no Malenica uz manje probleme čuva mrežu.

Dvije minute poslije je Suk bio vrlo blizu pogotka. Mathieu je s desne strane odigrao povratno za Suka koji udarcem sa 17 metara cilja suprotne rašlje, no pokušaj odlazi malo iznad okvira vrata.

Zekić posljednju izmjenu radi u 83. minuti, Abazaj umjesto Pilja.

U 87. minuti Marić je pucao malo pored vratnice iz slobodnog udarca sa 17 metara.

Osijek s igračem manje ostaje u 89. minuti, Ejupi je dobio drugi žuti karton zbog nesportskog udaranja Muse nakon što ga je isti prethodno faulirao. Zbog neprimjerenih prigovora nakon ovog događaja, Jović je na tribinu poslao Zorana Zekića.

Veliku priliku za pogodak Osijek je imao u 92. minuti kada je lopta nakon velike gužve u gostujućem petercu stigla do Laszla čiji je udarac bio traljav te gosti uspješno čiste situaciju.

Minutu poslije Mathieu nakon dodavanja Suka bježi domaćoj obrani u jedan na jedan situaciju s Malenicom, no očajno završava stiuaciju, ne uspjevši ni uputiti udarac.

Još jedna velika prilika za goste minutu poslije, ovaj put je Zwolinski izlazio sam pred Malenicu no stižu ga domaći braniči i njegov pokušaj s dva metra ispred praznih vrata čisti Lončar.

U 95. je Zwolinski napustio igru, umjesto njega ušao je Mtchedlishvili.

Zekićeva momčad ovakvim je raspletom i peto kolo u nizu ostala bez pobjede.

Osijek u sljedećem kolu gostuje kod zaprešićkog Intera, dok će Gorica biti domaćin Lokomotivi.

U Osijeku se na stadionu Gradski vrt s početkom u 16 sati i 30 minuta igra drugi susret programa 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se sastaju Osijek i Gorica.

U dvije do sada odigrane međusobne utakmice svaki klub je upisao po jednu pobjedu i to gostujuću. Gorica je u 8. kolu pogotkom Zwolinskog upisala 0-1 pobjedu u Gradskom vrtu, a Bijelo-Plavi su u Velikoj Gorici golovima Marića i Grgića stigli do preokreta i 1-2 slavlja.

Slavonski prvoligaš u današnji okršaj ulazi sa serijom od četiri utakmice bez pobjede, Zekićeva momčad posljednji je put tri boda osvojila u 21. kolu 1-0 domaćim slavljem nad Istrom. Uslijedio je gostujući poraz od Dinama (3-0), domaći remiji sa Slaven Belupom i Lokomotivom (obje utakmice po 1-1) te u prošlom kolu 3-1 poraz na Rujevici od Rijeke.

Domaći danas zbog kartona neće moći računati na Alena Grgića i Domagoja Pušića, dok će gosti iz istog razloga biti uskraćeni za usluge Igora Čaglja i Marija Marine. Vrijedi spomenuti da se Zekiću, nakon više od mjesec dana izbivanja zbog ozljede, u kadar vraća treći strijelac kluba u aktualnoj sezoni (4 pogotka) – Nigerijac Ezekiel Henty.

Glavni sudac današnje utakmice je Fran Jović iz Zagreba, a pomoćnici će mu biti Borut Križarić iz Čakovca i Goran Loparac iz Sladojevaca. Četvrti sudac je Borutov brat Igor.

Treneri Zoran Zekić i Sergej Jakirović na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: