Četiri pogotka Puljića u 7-0 slavlju Rijeke nad Interom (VIDEO)

U posljednjoj utakmici drugog dana programa 29. kola Rijeka je pred 4 227 gledatelja na Rujevici rezultatom 7-0 (3-0) svladala zaprešićki Inter.

Četiri pogotka na utakmici postigao je Jakov Puljić, koji se tim učinkom (14 golova ukupno) izjednačio na vrhu ljestvice najboljih ligaških strijelaca s Osijekovim Mirkom Marićem. Pogotke su danas još postizali Halilović, Acosty i Pavičić.

Prvu situaciju bilježimo u 3. minuti kada je Brezovec pucao iz slobodnog udarca s preko 25 metara, a Sluga bio primoran odbiti u korner.

Puljić je u 10. minuti kvalitetno pucao iz slobodnog udarca s nekih 18 metara, no Kelava se iskazao vrlo dobrom intervencijom i obranom.

U 13. minuti Acosty probija desnu stranu gostujuće obrane i ubacio na drugu vratnicu za Puljića koji udarcem iz prve pogađa vanjski dio mreže.

‘Nadahnuti’ Jakov Puljić u 20. minuti iz slobodnog udarca s preko 20 metara pogađa vratnicu.

Do rezultatske prednosti Rijeka stiže u 27. minuti kada se nakon nekoliko pogrešaka gostiju lopta odbila do Tibora Halilovića koji snažnim prizemnim udarcem sa 17 metara šalje loptu u mrežu za 1-0 ‘Bilih’ i svoj drugi prvoligaški pogodak u sezoni i karijeri.

Puljić ponovno prijeti Kelavi udarcem s 15 metara u 36. minuti, no 31-godišnjak ovaj put uz manje probleme upisuje još jednu obranu.

U 38. Bosec je opasno obacio, a Escoval skreće loptu glavom, no Sluga dobrom reakcijom čuva mrežu netaknutom.

U 39. Vučković dosuđuje kazneni udarac za Rijeku i pokazuje drugi žuti Čelikoviću te ga šalje u svlačionicu. Acosty je probio po lijevoj strani i ubacio u sredinu gdje Murić puca, a lopta pogađa Čelikovića. Vučković je vidio ruku Interovog igrača, iako je ista (ako je i bila) bila uz tijelo i evidentno nije bilo namjere u tom potezu. Izvođač najstrože kazne je Jakov Puljić kojem je Kelava obranio udarac, no lopta se odbila do domaćeg igrača koji iz druge ipak pogađa za 2-0.

U 43. drugi kazneni udarac za Rijeku na utakmici. Pucao je Pavičić, Kelava obranio, lopta se odbila te zbog kontakta Boseca i Acostyja Vučković pokazuje na bijelu točku. I ovdje je dojam da se može pričati o famoznom intezitetu… Kako bilo, ovaj put je Puljić siguran izvođač penala za Rijeku i mirno postiže svoj 12. ligaški pogodak u sezoni.

Na poluvremenu Toplak radi dvije izmjene, umjesto Serderova ulazi Ivan Mamut, prethodno je poslije crvenog kartona iz igre povukao Tsoneva te uveo 18-godišnjeg stopera Ivana Nakića.

Do četvrtog pogotka na utakmici Rijeka stiže u 48. minuti. Murić je izveo ubačaj iz kuta, Puljić pokušava pucati glavom, no lopta stiže do Acostyja koji iz velike blizine sretno/spretno pogađa za 4-0 pored nemoćnog Kelave. Bio je to peti ligaški pogodak u sezoni za 27-godišnjeg Ganca.

Na isteku 49. Kvržić je pucao s nekih 30 metara no Kelava dobrom intervenijom brani neugodan udarac.

U 52. Murić odličnim ubačajem s desne strane domaćeg napada pronalazi Acostyja na suprotnoj strani, no Ganac loše zahvaća loptu i velika prilika ostaje neiskorištena.

Puljićev udarac, nakon dobro odigrane kontre, u 56. minuti iskosa sa 17 metara s lijeve strane odlazi malo iznad okvira.

Domagoj Pavičić u 58. minuti postiže peti pogodak na susretu. Kvalitetno plasiranim udarcem sa 17 metara matirao je Kelavu za 5-0. Bio je to drugi ligaški pogodak u sezoni za 25-godišnjeg veznjaka, 20. u karijeri.

U 60. je prizemni udarac Murića sa 17 metara otišao malo pored protivničke vratnice.

Bišćan je prvu izmjenu napravio u 65. minuti, Antonio Mirko Čolak je ušao umjesto Maxwella Acostyja.

U 70. Antonini Čulina lošim udarcem desno iskosa s nekih 8 metara okončava rijetku akciju gostiju u kojoj su uspjeli kvalitetnije doći u posljednju trećinu.

Minutu poslije Murić sa 17 metara šalje loptu ravno u Kelavu.

U 73. 18-godišnji Juraj Ljubić ulazi umjesto Josipa Brezovca kod Intera, a u 74. Roberto Punčec ulazi umjesto Domagoja Pavičića u redovima domaćih.

U 77. minuti je dobar udarac neometanog Halilovića s nekih 11 metara blokiran.

Hrvojev brat blizanac Ivan Smolčić u igru je ušao u 82. minuti umjesto Roberta Murića.

Kelava u 85. minuti brani pokušaj Čolaka s vrha šesnaesterca.

6-0 postavlja Jakov Puljić u 88. minuti. Kvržić je oduzeo loptu Raku i s desne strane pronašao na suprotnoj Puljića koji postiže hat-trick.

Konačnih 7-0 u prvoj minuti sudačke nadoknade postavio je Jakov Puljić četvrtim pogotkom na susretu. Smolčić je ubacio s desne strane domaćeg napada, a najviši u skoku je bio Pujlić koji je tako s današanja četiri pogotka stigao do ukupnih 14 ligaških u aktualnoj sezoni, te sada s Osijekovim Mirkom Marićem dijeli vodeće mjesto na ljestvici najboljih strijelaca ovosezonskog izdanja HT Prve lige.

Rijeka je tako u 900. Prva HNL utakmici u klupskoj povijesti treći put upisala 7-0 pobjedu. Prvu su upisali u sezoni 2002/2003 nad Zadrom u Ligi za ostanak, a drugu nad Cibalijom u 8. kolu prošlosezonskog izdanja HT Prve lige.

Rijeka u sljedećem kolu gostuje na Poljudu kod Hajduka, dok će Inter biti domaćin Gorici u Zaprešiću.

Program 29. kola zaključuje se sutra utakmicama Gorice i Slaven Belupa u Velikoj Gorici (16i30h) te Lokomotive i Hajduka na stadionu u Kranjčevićevoj (19h).

Na Rujevici se s početkom od 19 sati u sklopu 29. kola Hrvatski Telekom Prve lige sastaju Rijeka i Inter-Zaprešić.

Rijeka je bila bolja u sva tri ovosezonska međusobna susreta. Na Rujevici je slavila s uvjerljivih 4:0 dok je u Zaprešiću bilo 1:2 i 0:3. Ove dvije momčadi će se susresti i u polufinalu Hrvatskog nogometnog kupa koje se igra u srijedu 24. travnja u Zaprešiću.