Četiri gola Šoštarića za Varteksovu peticu

NK Varteks / Facebook (arhiva)

Za razliku od jesenskog ogleda kad je tek u sudačkoj nadoknadi Varteks došao do pobjede protiv Dubravke u današnjoj utakmici nije bilo ni približno tako dramatično. Izabranici Želimira Orehovca su u susretu 19. kola MŽNL Čakovec-Varaždin na domaćem terenu slavili s uvjerljivih 5:0 (1:0).

Varteks je od početka krenuo po pobjedu, a već u 12. minuti preko Šoštarića dolazi do vodstva. Pokazat će se da je to prvi od četiri gola Šoštarića ove subote. Nastavio je domaćin i dalje agresivno, no ritam su im razbijali gosti koji unatoč negativnom rezultatu nisu pomišljali ugroziti vratara Domjana. Igru su dodatno razbijale i ozljede gostujućih igrača pa je Dejan Car, trener Dubravke u prvom dijelu izgubio braniča Samboleca i vratara Pozdera. Upravo je potonji najzaslužniji za minimalno vodstvo Bumbara u prvom dijelu jer je obranio prilike Karića, Šenkiša i Kuhara i Vukovića. Iako mu se pomoć ukazivala nekoliko puta zamijenjen je tek na poluvremenu, a novi vratar Antonio Kišićek nije dugo čekao na iskušenja.

Igrala se druga minuta nastavka kad Kaniški ruši Šenkiša, sudac Babić opravdano pokazuje na 11 metara s kojih nije siguran Karić, a njegova lopta odlazi iznad gola gostiju. Priliku za popravak Bumbari su imali u 59. minuti. Kuhara ruši Kaniški, dojma smo van 16 metara, a Babić pokazuje na 11 metara. Ovaj puta izvođač je Šoštarić i Varteks vodi 2-0. Dvije minute kasnije već je 3-0. Izbio je Šoštarić sam pred Kišićeka te prekrasnim lobom došao do svog trećeg gola. Karić koji se prihvatio izvođenja prekida u 78. minuti iz kornera pogađa Luku Modrića “u trepavicu” za 4:0, da bi konačnih 5:0 svojim četvrtim golom postavio Šoštarić u 84. minuti.

Varteks je ovom pobjedom sačuvao minimalnu prednost pred Poletom iz Svetog Martina na Muri gdje gostuje sljedećeg vikenda u derbiju prvenstva.