CAN 2017, skupina B: Dva pogotka Mahreza za remi Alžira i Zimbabvea (VIDEO)

Utakmica 1. kola skupine B Afričkog kupa nacija između Alžira i Zimbabvea završila je rezultatom 2-2.

Susret u Fracevilleu ponudio nam je vrlo dobar i uzbudljiv nogomet. Prvo poluvrijeme definitivno je pripalo Zimbabveu. Ratinici su na krilima ofenzivnih igrača, primarno Khame Billiata, bili dosta opasniji u završnom dijelu protivničkog terena. Pogodili su i gredu, te imali premoć u posjedu i udarcima iz kuta, no pogodak nisu uspjeli postići.

Alžir
nije bio toliko podređen na terenu, kolko je bio nedorečen u završnici. Soudani i Slimani nerijetko su u izglednim situacijama komplicirali s riješenjima, umjesto da su se brže i kvalitetnije riješavali lopte. U vodstvo prvi ipak dolaze favoriti. Mahrez, najbolji igrač Afrike, u 12. minuti prelijepo s ruba šesnaesterca pogađa za 1-0 Pustinjskih lisica.

Pogodak nije puno poremetio ritam Zimbabvea. Nastavavili su igrati svoju igru, veoma konkretni prema naprijed, te već u 17. minuti stižu do izjednačenja. Veznjak južnoafričkog Golden Arrowsa Mahachi preciznim je udarcem matirao vratara Lisica.

Pritisak Zimbabvea se i dalje nastavio, i ponovno brzo isplatio. U 29. minuti Belkhither ruši Bhasera u šesnaestercu. Kazneni udarac za Ratnike mirno je realizirao Mushekwi i postavio 1-2, rezultat s kojim se u konačnici otišlo na poluvrijeme.

Dojam je da su reprezentativci Zimbabvea u drugom poluvremenu jednostavn “izdušili”. Negdje do sredine drugog poluvremena još su uvijek fizički mogli pratiti visok tempo utakmice. Do vidljivog pada imali su nekoliko dobrih prilika. Najbliže pogotku za Ratnike bio je njihov najbolji igrač Billiat koji je u 54. minuti provozao obranu Alžira, no njegov udarac odlično zaustavlja Mbolhi.

Nakon toga dolazi do, spomenutog, osjetnog fizičkog pada Zimbabvea. Alžir diže tempo te konstantno stvara opasne situacije pred vratima Mkuruve. Dvije vratnice, od kojih je jednu pogodio obrambeni igrač Zimbabvea Muroiwa, spašavale su Ratnike. Pritisak Alžira ipak je naplatio njihov najbolji igrač. Ne pretjerano opasan udarac Mahreza u 82. minuti završio je iza leđa vratara Zimbabvea. Minutu prije toga mogao je Zimbabve do povećanja vodstva, no Mbolhi je spasio čistu “jedan na jedan” situaciju.

Do kraja susreta Alžir je pokušavao svim snagama doći do trećeg pogotka. Ipak, najbliže cilju bili su nakon nespretne greške Mkuruve kojem se lopta prilikom pokušaja primanja, odbila od prsa u glavu te izašla van šesnaest metara. Lisice situaciju ipak nisu uspjele iskoristiti te ostvariti, velikim dijelom, unaprijed upisanu pobjedu.

Spomenimo da je Soudani na travnjaku bio do 77. minute, te sudjelovao u nekoliko opasnih situacija pred vratima Zimbabvea, no bez konkretnijeg učinka. Njegov suigrač Riyad Mahrez proglašen je igračem utakmice.

2-2 je rezultat kojim na kraju možda ni Zimbabve nije najzadovoljniji, s obzirom da je imao vodstvo i nekoliko prilika za povećanje istog. No definitvno je ogromno razočaranje za Alžir koji je na ovaj turnir došao s velikim ambicijama. Sada ih očekuje težak posao, te će do kraja natjecanja po skupinama biti nužno da pruže puno više na terenu ukoliko žele proći dalje. Zimbabveu će s druge strane ovaj rezultat dati ogroman elan da nastave s dobrim utakmicama u svom prvom pojavljivanju na završnom turniru nakon 13 godina.