CAN 2017: Burkina Faso prvi polufinalist (VIDEO)

Dobili smo prvog polufinalista Afričkog kupa nacija, riječ je o reprezentaciji Burkine Faso. Popularni “pastusi” su zahvaljujući sjajnom drugom poluvremenu savladali favorizirane Tunižane sa 2-0 (0:0).

No, krenimo redom. U prvih 20-ak minuta Burkina je imala blagu dominaciju te nekoliko izglednih šansi, poput udarca Nakoulme koji je izašao praktički sam na vratara Mathlouthija, ali je pucao visoko preko vrata. Nedugo potom gredu je pogodio Bertrand Traore. Nakon toga Tunis uspostavlja ravnotežu i ima nekoliko zanimljivih pokušaja iz prekida, a najbliže pogotku bili su u 33. minuti kada dvojica Tunižana nisu uspjela Slitijevu prenesenu loptu skrenuti u gol.

Drugo poluvrijeme je otvoreno udarcem glavom Khenissija ravno u vratara Koffija i to je bilo praktički sve od Tunisa u nastavku. Do kraja bilježimo prilike i poluprilike Burkine, a ključni trenutak se dogodio u 77. minuti kada ulazi ljubimac njihovih navijača – tridesetdvogodišnji svjetski putnik Aristide Bance. Samo četiri minute poslije Burkina Faso je iznudila potencijalno dvojbeni slobodni udarac na 20 metara, Traore kratko dodaje Banceu koji sjajno ispod bloka pogađa malu mrežu Mathlouthijevog gola.

Bance se mogao odmah poslije upisati u strijelce, ali njegov udarac je pogodio vratnicu, a pokušaj Nakoulme je izbačen sa crte. Nakoulma je ipak dočekao svoju “treću sreću”, u 85. minuti sjajno je istrčao kontru nakon tuniškog kornera od svog šesnaesterca, zaobišao vratara Mathlouthija koji je neuspješno izletio 40 metara od svog gola te je mirno poentirao sa ruba šesanesterca. Na kraju možemo reći zasluženo slavlje “pastuha”, a sada u miru mogu čekati svog suparnika u polufinalu, a to će biti ili Egipat ili Maroko koji igraju sutra u 20 sati