Caktaš pogotkom u 92. minuti osigurao bod Rubinu (VIDEO)

25-godišnji hrvatski veznjak Mijo Caktaš bio je strijelac za svoj Rubin Kazan u susretu 6. kola ruske Premier League.

Njegov klub odigrao je neriješenih 1-1 na dalekom gostovanju u Habarovsku, protiv SKA Khabarovska, kojem je ovo povijesna prva sezona u Premier League formatu ruskog nogometa.

Utakmicu koju je obilježilo taktičko nadmudrivanje i ne pretjerano konkretna igra prema naprijed, pogotkom je načeo bugarski napadač Vnetsislav Hristov, koji je u 82. minuti utakmice iskoristio katastrofalnu pogrešku gostujućeg vratara Ryzhikova, te iz prilično teškog kuta lijepo loptu pospremio za 1-0 domaćina.

Caktaš, koji je susret počeo s klupe za pričuve, te u igru ušao u 71. minuti umjesto Rubena Rochine, pogodak za izjednačenje je postigao u 92. minuti utakmice. Njegovo dobro utrčavanje na drugu stativu primjetio je 37-godišnji Gokdeniz Karadeniz, te mu lijepo asistirao za pogodak glavom.

Caktašu je ovo drugi pogodak u trećem ligaškom nastupu za Rubin ove sezone. Prethodno je bio strijelac iz kaznenog udarca, u 2-1 domaćoj pobjedi nad Arsenal Tulom.

Rubin nakon nepotpunih šest odigranih kola na kontu ima 8 osvojenih bodova, te se nalazi na osmom mjestu prvenstvene ljestvice. U idućem kolu Caktaševa momčad na svom travnjaku dočekuje četrnaestoplasirani Anzhi.