Bumbari u posljednjoj domaćoj utakmici “utrpali” Slaviji pet pogodaka

Nogometaši Varteksa odigrali su posljednji domaći susret ove sezone, a protivnik im je bila momčad Slavije, koja je se s gostovanja u Varaždinu vraća kući bez bodova. Varteks je s ukupnih 5:1 bio uspješniji od gostiju te tako donekle olakšao ulazak u posljednje kolo i borbu za ostanak u ligi.

Već od prve minute bilo je jasno da Varteks traži pobjedu u ovom susretu, pa tako na isteku druge minute pamtimo pokušaj Šoštarića s 18 metara, no njegov udarac nije bio dovoljno precizan i odlazi samo nekoliko centimetara iznad gola.

Pokušali su Bumbari i u sedmoj minuti doći do prednosti, no gužva na gol liniji Slavije zaustavlja sve pokušaje igrača Varteksa. Pokušao je Šoštarić još jednom u devetoj minuti, kada se našao sam pred Karlićom, no ne zahvaća loptu kako treba.

Zato se u desetoj minuti na asistenciju Kukeca efektno rješava protivnika na leđima te poentira za 1:0 i slavlje na tribini. Tri minute kasnije vidjeli smo i prvi ozbiljniji pokušaj gostiju, no lopta završava u bloku, danas gotovo nepremostivoj prepreci za goste.

Igrala se 28. minuta kad se Šoštarić još jednom našao oči u oči s istrčalim Karlićom, a tu prigodu koristi i odmjerenim lobom dovodi Bumbare u dvostruko vodstvo. Do kraja prvog dijela utakmice, Varteks je kontrolirao situaciju i protivniku nije dopuštao puno prilika, pa se može reći da je Posavec ostao bez prave intervencije, a većina pokušaja Slavije završavala u bloku obrane, s Novoselecom na čelu.

Nastavak utakmice donio je uspavanku sve do 70. minute, kad Peharda smanjuje na 2:1, ali igrači Želimira Orehovca reagiraju na pravi način i već iz sljedećeg napada kapetan Bumbara, Borna Radić, povisuje na 3:1.

Ravnih 10 minuta čekali smo na novi pogodak u mreži Slavije, kada Šoštarić iz blizine postiže svoj treći pogodak na utakmici. Četiri minute kasnije, u strijelce se upisuje i Novoselec te postavlja konačan rezultat uz veselje na tribini te glasno navijanje, ali samo nekoliko sekundi prije kraja susreta zbog nesmotrene reakcije u obrani dobiva crveni karton, zbog kojeg će propustiti posljednji susret sezone, a Varteks će tako u posljednji dvoboj bez svog “šefa” obrane.

Ova pobjeda Varteksa ne samo da je najveća ove sezone, već je i jedna od najbitnijih, jer ostalo je samo jedno kolo do kraja, gdje će Varteks odlučivati o svojoj budućnosti i ostanku u ligi.

Posljednji susret ove sezone Bumbari igraju u Ždralovima, gdje ih čeka Mladost. Utakmica je na rasporedu ove nedjelje, 3. lipnja, s početkom u 17:30 sati.