Budimirov prvijenac za Persepolis, Mamić slavio protiv svog bivšeg kluba (VIDEO)

Twitter/AFC Champions League

Danas su odigrane utakmice 1. kola skupina C, D, E i F 38. izdanja elitnog azijskog klupskog natjecanja. Izdvajamo remi Ivankovićevog Persepolisa u kojem je strijelac bio donedavni napadač Dinama Mario Budimir, te slavlje saudijskog Al Hilala kojeg vodi Zoran Mamić.

Prvijenac Budimira u dresu Persepolisa

Iranski velikan Persepolis u utakmici prvog kola skupine D odigrao je, pred 46 350 gledatelja na svom Azadi stadionu, neriješenih 1-1 (1-1) protiv uzbekistanskog Pakhtakora.

Gosti su do vodstva stigli nakon velikih propusta sudaca u 5. minuti, a sretni strijelac je 33-godišnji uzbekistanski reprezentativac Marat Bikmaev.

Bod Ivankovićevoj momčadi Budimir donosi lijepim pogotkom u 25. minuti, kada je s nekih 11 metara precizno pogodio suprotni kut za, pokazat će se, konačnih 1-1.

33-godišnji Sinjanjin je tako u sedmom nastupu za svoj novi klub upisao prvijenac. Spomenimo i da je cijeli susret s klupe za pričuve odgledao 29-godišnji hrvatski vratar Božidar Radošević, koji je u iranskom velikanu još od kolovoza 2016. godine.

U sljedećem kolu Lige prvaka Ivankovićeva momčad gostuje kod katarskog prvaka Al Sadda, koji je u ovom kolu upisao 2-0 gostujući poraz kod saudijskog Al Ahlija.

Mamić s Al Hilalom svladao Al Ain

Lider saudijskog prvenstva Al Hilal, kojeg s klupe vodi (na 4 godine i 11 mjeseci nepravomoćno osuđeni) Zoran Mamić, u prvom je kolu skupine C rezultatom 0-1 (0-0) slavio na gostovanju kod svog donedavnog kluba – emiratskog Al Aina.

Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je kapetan Mohammad Al-Shalhoub. 38-godišnjak je, pred 9 726 gledatelja na Hazza Bin Zayed stadionu, susret odlučio prekrasnim pogotkom u 65. minuti.

Mamićev Al Hilal u sljedećem je kolu Lige prvaka domaćin katarskom Al Duhailu, koji je u ovom kolu s uvjerljivih 3-0 svladao iranski Estegal.