Budimir ublažio poraz Mallorce kod Athletica (VIDEO)

Hrvatski napadač Ante Budimir postigao je svoj deseti ovosezonski prvenstveni pogodak u španjolskoj LaLigi. 28-godišnjak je realizirao kazneni udarac u susretu 32. kola u kojem je njegova Mallorca poražena na gostovanju kod Athletic Bilbaa rezultatom 3:1 (2:0).

Baskijski klub je u prvom dijelu susreta poveo golovima Raula Garcije u 16. i Sanceta u 24. minuti. Nadu gostima vraća Budimir koji je u 70. minuti s 11 metara vratara Simona poslao u jednu, a loptu u drugu stranu. Pobjedu Athletica je u 90. minuti potvrdio Villalibre. Budimir je u igri proveo samo drugo poluvrijeme obzirom da je početkom nastavka u igru ušao umjesto Babe.

Mallorca je 20. prvenstvenim porazom ostala na 18. mjestu ljestvice koje vodi u drugu ligu, a Eibar koji se nalazi mjesto iznad im bježi šest bodova uz utakmicu manje.

Dodajmo da su španjolski mediji proteklih dana plasirali vijest da se za usluge Budimira zanima Sevilla.