Brozović, Perišić i Švrljuga strijelci; Ivanković i Mamić u osmini finala Lige prvaka (VIDEO)

U jučerašnjim i današnjim susretima četiri su se hrvatska nogometaša upisala u strijelce. Brozović i Perišić pogađali su za Inter, Švrljuga za Suduvu te Tibor Halilović za Wislu.

Od trenera, Branko Ivanković i Zoran Mamić izborili su osminu finala azijske Lige prvaka.

Brozović strijelac i asistent, pogodak i Perišića

Nakon tri utakmice bez zabijenog pogotka, napokon je uvjerljiv bio Inter koji je na svom terenu s visokih 4:0 svladao Cagliari. Spallettijeva momčad već je u trećoj minuti povela preko Cancela, da bi u 49. Icardi povisio na 2:0. U 60. minuti Icardi je bio asistent, a Marcelo Brozović postiže četvrti pogodak u prvenstvu.

Konačnih 4:0 u 90. je minuti postavio Ivan Perišić svojim desetim prvenstvenim pogotkom, na šestu asistenciju Brozovića. Inter je na tablici treći sa 63 boda, dva više od Rome i Lazija koji imaju i utakmicu manje.

Švrljuga za Suduvu

Litavska Suduva slavila je u osmom kolu prvenstva na gostovanju kod Stumbrasa. Gosti su slavili pogotkom u 14.  koji je postigao hrvatski veznjak Andro Švrljuga, njegov prvi u prvenstvu ove sezone. Osim Švrljuge koji je odigrao cijeli susret, na golu gostiju svih je 90 minuta proveo naš Ivo Kardum, dok je do 89. minute igrao Josip Tadić. Na klupi je za Suduvu bio Marko Iharoš. Suduva nakon osam kola ima 22 boda i prva je momčad prvenstva, imaju osam bodova više od Žalgirisa.

Halilović strijelac za Wislu

Wisla koju vodi Joan Carrillo remizirala je jučer s Plockom 2:2 u utakmici 31. kola. Pogodak je za goste postigao Tibor Halilović, koji je zabio drugi gol gostiju u 32. minuti. Halilović je igrao do 84. minute, dok je za Wislu cijeli susret odigrao Zoran Arsenić, a Petar Brlek je u igru s klupe ušao u 76. minuti. Nakon 31 kola Wisla ima 45 boda i osma je na tablici.

Ivanković u osmini finala azijske Lige prvaka

Branko Ivanković i njegov Persepolis jučer su svladali Al-Sadd u posljednjoj utakmici skupine C azijske Lige prvaka. Slavili su s minimalnih 1:0, i to autogolom u trećoj minuti. Ivankovićeva momčad tako je skupinu završila na prvoj poziciji s 13 bodova, jednim više od svog jučerašnjeg protivnika.

I Mamić u osmini finala

Osim Branka Ivankovića, u osminu finala azijske Lige prvaka plasirao se i Al-Ain kojeg vodi Zoran Mamić. Oni su u posljednjoj utakmici grupne faze svladali katarski Al-Rayyan rezultatom 1:4. Grupu su završili na drugoj poziciji s 10 bodova.