Brezovec, Franjić i Dangubić strijelci, Tonći Mujan asistent (VDIEO)

fc-sheriff.com

Petar Franjić i Filip Dangubić, dok je Tonći Mujan bio asistent. Igor Bišćan je pak sa svojom Olimpijom, nakon europske ‘katastrofe’ prevnstvo otvorio pobjedom nad Celjem. Strijelac je danas ponovno bio i Josip Brezovec za moldavski Sheriff.

Asistencija Mujana u slavlju Krškog
Na otvaranju slovenske Prve Lige Krško je na domaćem terenu rezultatom 2-1 svladao ND Goricu. Za Krško, kojeg vodi naš Stipe Balajić, cijeli su susret odigrali hrvatski nogometaši Marko Dušak, Hrvoje Jurina i Tonći Mujan, dok je Nikola Mandić zamijenjen u sudačkoj nadoknadi. U 80. je minuti s klupe ušao i Roko Nakić, dok je kod gostiju cijeli susret odigrao naš napadač Andrija Filipović. Tonći Mujan bio je i asistent prvog pogotka svoje ekipe u 50. minuti.
Pogodak Petra Franjića u porazu Domžalea
Domžale su poražene u prvom kolu slovenskog prvenstva u Velenju kod Rudara rezultatom 2-1. Jedini pogodak za goste postigao je hrvatski branič Petar Franjić u 38. minuti nakon velike pogreške domaćeg vratara Radana. Početkom drugog dijela Franjić napušta igru, a zamijenio ga je Senijad Ibričić. Kod domaćih je Mateo Mužek odigrao cijeli susret, Dominik Radić u igru je s klupe ušao u 57., a Dario Vizinger u 85. minuti.
Filip Dangubić strijelac u porazu Celja kod Bišćanove Olimpije
Za razliku od Europe, od koje se Olimpija oprostila 2-1 porazom od finskog VPS-a, Igor Bišćan dobro je startao u prvenstvu. Njegova momčad rezultatom 3-1 svladala je Celje, a jedini pogodak za goste u 77. je minuti postigao naš napadač Filip Dangubić. Kod Bišćana je od naših nogometaša cijeli susret odigrao Dino Štiglec, Tomislav Tomić zamijenjen je u 75. minuti, a Danijel Miškić u igru je s klupe ušao u 81. minuti. Kod gostiju je osim Dangubića cijeli susret odigrao i veznjak Lovro Cvek. https://www.youtube.com/watch?v=kkjxZAzohVU
Josip Brezovec donio bod Sheriffu
Sheriff Tiraspol remizirao je u drugom kolu moldavskog prvenstva kod Dacie, bilo je 1-1. Bod je gostima osigurao hrvatski veznjak Josip Brezovec pogotkom u 44. minuti. Nakon dva kola Sheriff već drži vodeću poziciju s četiri boda, a Brezovcu je ovo pak drugi sezonski pogodak. Cijeli susret za Sheriff, kojeg čeka uzvratni susret 2. pretkola Lige prvaka protiv Kukesija u Albaniji, odradio je i vratar Osijeka na posudbi, Zvonimir Mikulić. https://www.youtube.com/watch?v=K8_EUKIflt8 Spomenimo i da su se u pripremnim utakmicama svojih klubova u strijelce danas upisali Damir Kreilach i Bruno Petković. Kreilach je bio strijelac posljednjeg pogotka njegova Union Berlina koji je rezultatom 1-5 svladao trećeligaša Hallescher. S druge strane, dva je pogotka postigao Bruno Petković koji je odigrao drugo poluvrijeme u visokoj pobjedi njegove Bologne od 17-0 protiv Virtusa iz San Marina.