Brazil bolji od Srbije; Kostarika do boda protiv Švicarske u sudačkoj nadoknadi (VIDEO)

FIFA World Cup / Twitter

Srbija nije uspjela svladati Brazil te se plasirati u osminu finala. Brazil je slavio rezultatom 0:2, dok u drugom susretu ove grupe nismo imali pobjednika.

Srbiji je trebao trijumf protiv Brazila kako bi ih preskočili te se plasirali u osminu finala. To se ipak nije dogodilo. Nakon uvodnih 25 minuta u kojima nismo vidjeli previše prigoda, Neymar je zaprijetio u 25. minuti, ali je Stojković bio spreman. Par minuta kasnije bilježimo i udarac Jesusa, no srpski braniči uspjeli su blokirati taj pokušaj. Brazil do pogotka stiže u 36. minuti. Kombinacija igrača Barcelone urodila je plodom i Brazilci su poveli. Nova majstorija Coutinha koji je sjajno asistirao za Paulinha, a ovaj lijepo prebacuje Stojkovića za 0:1.

U drugom dijelu probudila se Srbija. No s dva promašaja nije se proslavio Aleksandar Mitrović, a Brazilci to kažnjavaju u 68. minuti. Nije obrana Srbije pazila na stopera Thiaga Silvu, koji nakon kornera zabija za 0:2.

U nastavku utakmice Srbija nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti i izgledalo je kao da su se predali. Brazil je nekoliko puta zaprijetio, a najozbiljnije preko Neymara i Filipea Luisa, koji nisu stigli do pogodaka.

U drugom susretu, nije bilo pobjednika. Švicarska je osvojila bod i drugo mjesto u grupi.

Dobro je Kostarika otvorila utakmicu, te je u prvih deset minuta dva puta zaprijetila. Borges je u šestoj minuti pogodio stativu, a udarac Gamboe minutu kasnije obranio je Sommer. Nova velika prigoda za Kostariku bila je u desetoj minuti, a nakon stative pogodili su i prečku, ovog puta je to bio Daniel Colindres. Isti igrač prijetio je i deset minuta kasnije no udarac mu je obranio Sommer.

Švicarska je povela iz prve ozbiljnije prijetnje. Nakon dobrog ubačaja s desne strane Embolo glavom ostavlja loptu za Dzemailija, a ovaj zakucava u mrežu za 1:0.

Kostarika do izjednačenja stiže u 56. minuti. Nakon kornera najviše je skočio Joel Campbell koji postiže prvi pogodak Kostarike na ovom prvenstvu.

Do novog vodstva Švicarska dolazi preko Josipa Drmića u 88. minuti, a on je u igru ušao u  69. minuti umjesto nogometaša Dinama, Marija Gavranovića.

Kostarika je u trećoj minuti sudačke nadoknade ponovno stigla do izjednačenja, uz dosta sreće. Bryan Ruiz izveo je kazneni udarac i pogodio je gredu, a lopta se odbila u leđa Yana Sommera, koji postiže autogol.

Švicarska je za osminu finala ostala bez Lichsteinera i Schara koji su dobili drugi žuti karton, dok je kod Brazila u prvom dijelu iz igre zbog ozljede izašao Marcelo.