“Bravo” za Olimpiju, Maribor bez bodova i izjava

Prvi krug nove sezone Prve lige Telekom Slovenije donio je nekoliko iznenađenja.

Branitelj naslova Maribor doživio je bolan poraz na domaćem terenu, dok je Olimpija u gradskom derbiju upisala uvjerljivu pobjedu.

Nakon prvih susreta prvog kola europskih natjecanja Maribor, Olimpija, Domžale i Mura odradili su i prvenstvene premijere.

Najzadovoljniji mogu biti Zmajčeki, koji su nakon šokantne utakmice i domaćeg poraza protiv latvijskog Rigasa (2:3) u kvalifikacijama za Europsku ligu u nedjelju u gostima svladali susjedni Bravo. Na asistenciju Ante Vukušića prvi je mrežu novog prvoligaša načeo Endri Cekici, a pobjednika u dinamičnom susretu majstorijom je potvrdio Asmir Suljić.

Gledatelji, koji su svoja sjedala u Domžalama zasjeli u trećoj minuti propustili su čak dva pogotka, jer je tada na semaforu već zasvijetlilo 1:1. U prvom pravom napadu goste je u vodstvo doveo Žiga Škoflek, dok je minutu kasnije izjednačio Grega Sikošek. I u nastavku malobrojnim ljubiteljima nogometa nije bilo dosadno. Rudar je uglavnom prijetio iz protunapada i u završnici uspio sačuvati remi, dok su Domžale nakon gostujuće pobjede na Malti protiv Balzana (3:4) još jedanput potvrdile, da uz izniman napadački potencijal još uvijek imaju dosta prostora za napredak u fazi obrane.

Mura je nakon poraza kod Maccabija iz Haife (2:0) otputovala u Celje, gdje je preko hrvatskog dvojca Luka Bobičanec – Andrija Bubnjar prvo poluvrijeme završila s dva pogotka prednosti, no uporni domaćini su boljom igrom u nastavku uspjeli doći do izjednačenja.

U Sežani je Tabor nakon 18 godina ponovo odigrao prvoligaški susret. Protiv Aluminija se domaćini nisu proslavili, tako da je momčad iz Kidričevog neočekivano lako došla do punog plijena pred 600 gledatelja.

Najkontroverzniji susret prvog kola bio je odigran u Ljudskom vrtu. Domaćini su na dalekom Islandu lako svladali Valur (0:3) i Viole su očekivale nastavak pozitivnog niza i protiv Triglava. Nekoliko sumnjivih sudačkih odluka jako je naljutilo ljubičaste koji su gostima iz Kranja pustili previše prostora u brzim kontrama, tako da je poraz bio neizbježan. Domaći trener Darko Milanič bojkotirao je press konferenciju nakon susreta, jer nakon ovakvog susreta “nije imao što kazati”.