Bogojević i Lulić pogodili za slavlje Slaven Belupa u Zaprešiću (VIDEO)

Lijepim pogocima Brune Bogojevića i Karla Lulića Slaven Belupo je na gostovanju kod Inter-Zaprešića u sklopu 26. kola HT Prve lige došao do sedme prvenstvene pobjede.

S nova tri boda izabranici Tomislava Stipića su pobjegli posljednjeplasiranom Interu na devet bodova razlike. Div iz predgrađa je i u negativnom nizu od pet uzastopnih poraza.

Usprkos početnoj terenskoj incijativi domaćih prvi opasni udarac su uputili gosti i to u 8. minuti kada je nakon odbijene lopte iz okreta sa 16 metara malo poviš gola pucao Mikulić.

Farmaceuti su poveli u 28. minuti odličnim pogotkom Bogojevića koji iz svoje polovice terena pored neodlučnih igrača Intera vukao loptu, a potom je s 15 metara preciznim i snažnim udarcem pogodio gornji desni kut Frelihova gola.

Minutu kasnije je sa 17 metara zaprijetio Serderov, no lopta se odbija od Lulića i prolazi pokraj stative.

U 35. minuti nakon ubačaja iz kuta gosti su mogli povećati vodstvo kada je nespretno reagirao Bosec, ali srećom po njega lopta ne pogađa okvir gola.

Sedam minuta kasnije veliku priliku za izjednačenje propustio je Inter. Nakon pogreške obrane domaćih Tsonev je uposlio Zamourija čiji udarac s gol linije izbacuje Paracki.

Inter je novim pogotkom kažnjen samo minutu kasnije. Krstanović i Jeffren su smirili loptu za Lulića koji iz poluvoleja odlično pogađa s dvadesetak metara.

U sudačkoj nadoknadi iz slobodnog udarca je zaprijetio van Bruggen, no njegov pokušaj prolazi pokraj stative.

U 55. minuti nakon povratne lopte Mitrovića s 18 metara je zapucao Tsonev, ali na pravom mjestu je Božić koji je blokirao njegov udarac.

Devet minuta kasnije nakon odličnog driblinga s dvadeset metara je pucao Marasovic, ali Filipović odbija loptu u korner.

U 72. minuti nakon ubačaja Barića glavom je s pet metara pucao Mitrović za još jednu dobru intervenciju golmana gostiju.

Minutu kasnije nesporazum Freliha i Barića nije uspio iskoristiti Krstanović.

U sudačkoj nadoknadi Slaven je zaprijetio iz slobodnog udarca Brkovića, ali lopta ne pronalazi okvir gola.

Kolo se nastavlja od 17:30 kada se u Gradskom vrtu sastaju Osijek i Varaždin.

U Zaprešiću se s početkom u 15 sati na stadionu Ivan Laljak Ivić otvara program 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem domaćin Inter dočekuje Slaven Belupo.

Obje momčadi u zabrinjavajućoj atmosferi dočekuju ovaj iznimno važan okršaj. ‘Div iz pregrađa’ u nizu je od četiri utakmice bez osvojenog boda te se zahvaljujući slavlju Istre nad Osijekom sada nalaze na pretposljednjem mjestu prvenstvene ljestvice.

‘Farmaceuti’ za slavlje ne znaju još od domaće pobjede nad Hajdukom u 22. kolu, te u posljednja tri imaju remije s Istrom i Varaždinom, dok ih je u prethodnom rezultatom 3-0 svladala Lokomotiva. Eventualnim porazom u današnjem susretu koprivnički prvoligaš bio bi potpuno involviran u borbu za ostanak u elitnom razredu hrvatskog nogometa.

U dvije ovosezonske međusobno odigrane utakmice svaki klub upisao je po jednu rezultatski uvjerljivu domaću pobjedu. Inter je u Zaprešiću slavio rezultatom 3-1, a Belupo je u Koprivnici ‘uzvratio’ 3-0 slavljem.

Glavni sudac današnje utakmice je Duje Strukan iz Splita, a pomoćnici će mu biti sugrađani Hrvoje Radić i Mario Pepur. VAR i AVAR suci su Ivan Bebek iz Rijeke i Vedran Đurak iz Siska.

Što se izostanka tiče, domaći zbog kartona ne mogu računati na usluge Manuela Martića, dok gosti nemaju takvih kadrovskih problema.

Treneri Željko Petrović i Tomislav Stipić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: