Bočkaj odlučio derbi na Poljudu (VIDEO)

Pogotkom Petra Bočkaja u 15. minuti susreta Osijek je na Poljudu pred 5.816 gledatelja bio bolji od Hajduka. Izabranici Ivice Kuleševića su tako zadržali bod zaostatka za Lokomotivom koja drži drugo mjesto ljestvice dok su Bili četvrtim porazom u pet posljednjih utakmica ispali iz utrke za poziciju koja vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

Prvu opasnu situaciju kreirali su gosti u 5. minuti kada je nakon lošeg ispucavanja Posaveca Ndockyt tražio Marića, ali Dimitrov otklanja opasnost.

Gosti u vodstvo dolaze u 15. minuti. Iz slobodnog udarca s 30 metara ubacio je Bočkaj, vratar Posavec je ostao na crti, a lopta koju nitko nije dirao se od stative odbija u gol. Regularnost gola potvrdio je i VAR.

Igor Tudor je već u 16. minuti morao napraviti zamjenu. Umjesto ozlijeđenog Ismajlija u igru je ušao Radić.

Samo pet minuta kasnije Osijek je mogao povećati prednost. Snažan udarac Bočkaja sa 17 metara odlično brani Posavec, a na odbijenu loptu natrčava Špoljarić te s pet metara ne uspijeva zatresti mrežu.

Hajduk je prvi udarac u okvir gola gostiju uputio u 25. minuti kada je s 20-ak metara pucao Jairo, no to je bio lagan zadatak za Ivušića.

U 31. minuti udarac iz daljine je okušao Pilj, ali lopta odlazi visoko preko gola.

Veliku priliku za izjednačenje Bili su imali u 31. minuti. Dimitrov dugom dijagonalom pronalazi Brnića koji odličnim ubačajem asistira Eduoku, no njegov udarac glavom zaustavlja stativa.

Brnić je ponovno aktivan i u 35. minuti kada još jednom pronalazi Eduoka kojeg je prilikom udarca omeo Lončar te u njegovom pokušaju nije bilo snage.

U 42. minuti još jedan opasan ubačaj Brnića, ali Ivušić izbija loptu. Minutu kasnije opasno prijete gosti. Pilj je uposlio Špoljarića koji se varkom izborio za udarac s 15 metara, no Posavec piše još jednu dobru obranu.

U 45. minuti Radić je zbog udaranja laktom Špoljarića dobio žuti karton, a samo malo kasnije isto je napravio i Mariću, no sudac Zebec se nije odlučio i drugi put mu pokazati opomenu.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Talys se u kontri odlučio na loš udarac u situaciji kad je mogao uposliti svoje suigrače.

Potom su zaprijetili i domaći kada je Jairo ostavio loptu za Tahiraja, no on ne pronalazi okvir gola.

U 50. minuti Čolina na prvoj stativi pronalazi Čuića, no mladi veznjak nije uspio dobro reagirati na to dodavanje.

Dvije minute kasnije nakon ubačaja Bočkaja iz slobodnog udarca glavom je pucao Marić, ali lopta prolazi tik do vratnice. Već u idućoj akciji Marić uzvraća asistenciju Bočkaju, on zaobilazi Posaveca, ali s gol linije loptu čisti Brnić.

U 55. minuti Jairo ubačajem pronalazi Eduoka, no on u dobroj situaciji ne uspijeva dobro zahvatiti loptu. Četiri minuta kasnije iz daljine je pucao Juranović, lopta se odbija od Čuića, ali ne pogađa okvir gola.

U 68. minuti Nejašmić s više od 25 metara šalje loptu pored gola. Šest minuta kasnije na suprotnoj strani Marić je tražio Ndockyta, ali Čolina je brži na lopti.

Pilj je u 77. minuti mogao povisiti vodstvo Osijeka. U pravom trenutku ga je uposlio Marić, ali Juranović je blokirao njegov udarac.

U 79. minuti domaći su tražili igranje rukom Bočkaja u kaznenom prostoru Osijeka, ali Zebec i VAR nisu se oglasili. U nastavku akcije kontru Osijeka udarcem je završio Grgić, ali to nije bio težak zadatak za Posaveca.

Jradi je nakon solo prodora pucao u 86. minuti, ali njegov pokušaj je blokirao Majstorović.

Posljednja prilika na utakmici pripala je gostima. Pilj je u trećoj minuti sudačke nadoknade pucao sa 17 metara, ali nije pogodio okvir gola Hajduka.

U posljednjoj utakmici 33. kola Rijeka od 21:05 dočekuje Dinama.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Hajduk će od 18:55 na Poljudu u sklopu 33. kola HT Prve lige odmjeriti snage s Osijekom. Obje momčadi su u borbi za drugo mjesto ljestvice koje ove sezone vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

U njihova tri prethodna međusobna ovosezonska susreta vidjeli smo pobjedu Osijeka na Gradskom vrtu (1:0), slavlje Hajduka na Poljudu (3:2) te remi bez golova u posljednjem duela u Osijeku.

Domaćini danas ne mogu računati na kartoniranog Vuškovića dok su Simić, Mujakić, Hamza i Jurić ozlijeđeni, a gosti su pak bez suspendiranog kapetana Škorića dok problema s ozljedom imaju Grezda, Jugović, Šorša i Kleinheisler.

U najavi susreta Igor Tudor je izjavio: “Osijek je zrela ekipa u koju su uloženi ogormni novci, na svim su pozicijama izvanredno pokriveni. Međutim, mi idemo sa našim adutima. Idemo preskočiti Osijek i dobiti pozitivni vjetar za preostala tri dvoboja.”

Njegov kolega Ivica Kulešević je dodao: “Hajduk je dobra momčad, ne zavaramo se time što su oni u maloj krizi. Idemo odigrati dobru utakmicu, dati sve od sebe, pa ćemo na kraju vidjeti gdje smo i što smo. Zadovoljan sam nakon Rijeke, treba to ponoviti i u Splitu.”

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec (Cestica) kojem će pomagati Jerko Crnčić (Vrbovec), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Marko Cestarić (Sisak). U VAR sobi će biti Ivan Bebek (Rijeka) te Goran Perica (Šibenik). Delegat susreta je Dražen Posavec (Maruševac), a kontrolor suđenja Draženko Kovačić (Križevci) dok je časnik za sigurnost Vlado Dominić.