Blijedi Dinamo u zadnjoj minuti osigurao remi za uzvrat (VIDEO)

Katastrofalnu utakmicu odigrali su nogometaši Dinama u prvoj utakmici play-offa za Europsku ligu. Protiv albanskog Skenderbeua remizirali su 1-1. Prvo poluvrijeme Dinamo je odigrao, možemo to slobodno reći, sramotno (u skladu s komentiranjem Stjepana Baloga). Albancima je u 10. minuti poništen čisti pogodak, kada je pomoćni sudac pogrešno signalizirao zaleđe. Pravda je zadovoljena u 37. minuti, kada je Latifi realizirao polukontru.

U drugom poluvremenu Dinamo je nanizao nekoliko prigoda, no Armin Hodžić navukao je bijes tribina svojim kroničnim nesnalaženjem u 16-ercu. Remi za uzvrat osigurao je Angelo Henriquez, duboko u sudačkoj nadoknadi.

Nakon sinoćnjeg poraza Rijeke u prvom susretu play off faze Lige prvaka i preostala tri hrvatska predstavnika u europskim natjecanjima (Dinamo, Osijek i Hajduk) odraditi svoje prve obveze.

Prvi će u akciju zagrebački Dinamo, koji u 19 sati na Maksimiru dočekuje albanski Skënderbeu u prvoj utakmici play off faze Europa lige.

Albanski predstavnik je u natjecanje ušao kao trećeplasirana momčad domaćeg prvenstva (iza Kukesija i Partizanija), a put do posljednje faze kvalifikacija za ulazak u Europa ligu otvorili su uvjerljivom (6-0) pobjedom nad andorskom UE Sant Julia u 1. kolu kvalifikacija. Uslijedila su izbacivanja kazahstanskog Kairata (za kojeg između ostalih igraju naš Ivo Iličević i Andrej Arshavin) rezultatom 3-1 (1-1 u gostima, 2-0 doma), te češke Mlade Boleslav, koju je momčad Ilira Daje eliminirala nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (2-1 u Češkoj, 2-1 u Albaniji).

Skënderbeu je nakon poraza od svog današnjeg suparnika – Dinama, u play offu Lige prvaka 2015. godine, igrao u skupinama Europa lige, gdje je u konkurenciji sa Sportingom, moskovskim Lokomotivom i Besiktasem, osvojio tri boda (3-0 domaća pobjeda nad Sportingom) i završio posljednji u skupini.

S obzirom na izdanja tijekom ovih kvalifikacija možemo zaključiti da je albanska momčad veoma čvrsta u defanzivnom dijelu igre, te uz pristojna rješenja u fazi napada u vidu novopridošlog Vujovića, te Adeniyija i Gambijca Sowea (stigao na posudbu iz Chieva) koji bi danas trebao debitirati, uz glavnu opasnost Dajeove momčadi – Liridona Latifija, Skënderbeu se sigurno ima čemu nadati u ovom dvomeču s hrvatskim doprvakom. Uostalom trener gostiju Daja na konferenciji za medije je izjavio da u “Zagreb nisu došli izgubiti”. U sastavu gostujuće momčadi zaigrat će i Dinamovo dijete, danas 33-godišnji stoper Marko Radas, koji je član Skenderbeua još od 2011. godine.

Ipak, momčad Marija Cvitanovića je veliki favorit u ovom ogledu, pogotovo kada se uzme u obzir da je, nakon očajne epizode Ivajla Peteva, Dinamo počeo poprimati obrise ozbiljnije momčadi.

>> Taktička analiza: Novi početak Dinama uz Cvitanovića i Ćorića

Dinamo će u današnjem okršaju biti oslabljen za usluge svog najboljeg igrača posljednjih sezona – Soudanija, s kojim trener Cvitanović zbog problema s aduktorom, ne želi danas riskirati.

Prethodno Skednerbeuu Dinamo je u 3. kolu kvalifikacija Europa lige, uz manje poteškoće, izbacio norveški Odd, dok su Plavi u prvenstvu trenutno vodeća momčad, a samopouzdanja im nakon pobjeda nad Hajdukom (3-1) i Rijekom (0-2) u posljednja dva kola sigurno ne nedostaje.

Treneri Mario Cvitanović i Ilir Daja na maksimirski travnjak su se odlučili izvesti sljedeće sastave: