Bjelica s Lechom u finalu kupa, Benko s dva pogotka donio preokret Olimpiji (VIDEO)

Facebook/Lech Poznań
Bjelica u finalu Poljskog kupa

Lech je u uzvratnom susretu polufinala Poljskog kupa slavio kod Pogoń Szczecina rezultatom 0-1.

Iako je naizgled, nakon pobjede 3-0 na domaćem terenu, posao odrađen bez većih problema, tako nije bilo. Pogon je u potpunosti nadigrao Bjeličinu momčad, koja u drugom poluvremenu nije uputila ni jedan jedini udarac put protivničkih vrata.

21 udarac, od toga 11 u okvir uputio je Pogon, dok se Lech ‘zaustavio’ na tri udarca, od kojih je jedan završio iza leđa Slowika. Dogodilo se to pred kraj prvog poluvremena, kada je najbolji napadač Lecha – Marcin Robak – u 41. minuti praktički sam odradio sav posao i pogotkom donio toliko potreban mir u ovom uzvratu.

U konačnici Lech u finale prolazi s ukupnih 4-0, a tamo ih 01. 05. u Varšavi očekuje Arka Gdynia koja je u polufinalu s ukupnih 5-4 bila bolja od drugoligaša Wigry Suwałkija. Spomenimo da je Lechu ovo treće uzastopno finale kupa. U prethodna dva finala suparnik im je bila Legia Varšava, koja je u oba finala bila uspješnija. Možda sada kada nema Legije, Bjelica odvede Lech do prvog kup trofeja još od davne 2009. godine.

Golčina Benka u preokretu Olipmije

U prvom susretu polufinala kupa Slovenije Olimpija je rezultatom 2-1 slavila protiv Maribora. U prvom susretu nakon odlaska Marijana Pušnika, stvari za Olimpiju nisu krenule najbolje. U vodstvo su gosti došli pogotkom u 48. minuti utakmice preko Dare Vršića. Spas za Zmajčeke najavljuje Leon Benko prekrasnim pogotkom u 81. minuti kada se u jednoj nezahvalnoj situaciji fantastično snalazi te škaricama postiže pogodak za 1-1. Četiri minute poslije Benko svojim drugim pogotkom donosi potpuni preokret domaćinu i postavlja konačnih 2-1.

Uzvrat je na rasporedu 12. 04. u Mariboru.