Bjelica nije iskoristio kiks lidera; ‘Maloča show’ u porazu Lechije; Benko strijelac Datković asistent u Sloveniji (VIDEO)

Twitter/Lechia Gdańsk SA

Ludnica u Poljskoj se nastavlja, tri Hrvata u borbi za titulu

Četiri kola prije kraja prvog dijela sezone poljske Ekstraklase nastavlja se velika gužva u borbi za prvo mjesto. Jučer je lider prvenstva Jagiellonia remizirao u susretu bez pogodaka na gostovanju kod devetoplasiranog Pogona. Cijeli susret za Jagielloniu, koja je od 43. minute igrala s igračem manje, odigrao je jedan od najboljih stopera lige, 26-godišnji Ivan Runje.

Kiks lidera prvenstva danas nisu uspjeli iskoristiti Bjeličin Lech, a ni Maločina Lechia koja si je današnjim porazom od još jednog konkurenta za naslov malo zakomplicirala život u borbi za titulu. Krenimo redom. Možda i najgoru utakmicu sezone odigrao je Lech našeg Nenada Bjelice. S obzirom na slavljeničku atmosferu povodom 95. rođendana kluba, očekivala se pobjeda nad posljednjeplasiranom Lecznom, no Bjeličina momčad nije bila na visini zadatka.

Prvo poluvrijeme odigrano za zaborav, dok u drugom usprkos premoći i mnogim (u pravilu dalekometnim) pokušajima, Lech na kraju može biti zadovoljan što nije upisao poraz jer je gostujuća momčad imala situaciju ‘1 na 1’ s vratarom Lecha, no nisu ju realizirali. Spomenimo da je Bjelica u ovom susretu najboljem klupskom strijelcu ove sezone Marcinu Robaku (13 pogodaka), dao svega 10 minuta. U konačnici podjela bodova kojom je Lech propustio otići na 50 bodova (dva više od Jagiellonie) i pred početak “Lige za prvaka” mirnije, koliko je moguće, ući u borbu za naslov.

U derbiju 26. kola Ekstraklase Lechia je rezultatom 1-2 poražena od Legije, a naš stoper Mario Maloča bio je u glavnoj ulozi za domaću momčad. Prvo je u 48. minuti susreta zahvaljujuć njegovom skoku nakon kornera Lechia došla u vodstvo. Lopta koju je Maloča proslijedio na peterac pogodila je Holuseka kojem se piše autogol. Do izjednačenja aktualni prvak stiže u 58. minuti utakmice nakon što je Maloči pobjegao Kucharczyk i pospremio loptu iza leđa Kuciaka. Jednostrana ljubav MaločeKucharczyka svoj nastavak dobila je u 87. minuti kada Maloča jednu dugu loptu glavom spušta na nogu 25-godišnjeg Poljaka koji mirno pogađa za 1-2 i veliku pobjedu Legije.

Zaključno, Jagiellonia našeg Ivana Runje ostala je vodeća momčad prvenstva s 49 osvojenih bodova, Legia je pobjedom nad Lechiom sada stigla do 48 bodova i drugog mjesta, zahvaljujući boljoj gol razlici. Bjeličin Lech s istim je brojem bodova na trećem mjestu, dok je Maločina Lechia s 46 osvojenih bodova četvrtoplasirana momčad poljske Ekstraklase.

Benko strijelac, Datković asistent

U susretu 25. kola slovenske Prve lige Olimpija je odigrala neriješenih 1-1 s Koperom. Strijelac prvog pogotka na susretu bio je bivši napadač Rijeke, 33-godišnji Leon Benko. Svoj šesti prvenstveni pogodak Benko je postigao u 19. minuti utakmice. Do izjednačenja gosti dolaze u 54. minuti nakon što je 23-godišnji hrvatski stoper Toni Datković glavom prebacio jednu dugu loptu na drugu vratnicu gdje je siguran Matic Paljk.