Bistrović, Barišić, Bušić i Oremuš strijelci, Brekalo asistent; pobjede Kovača i Burića (VIDEO)

Četiri hrvatska nogometaša osim Ivana Perišića, Marija Mandžukića i Andreja Kramarića danas su se upisali u strijelce. Kristijan Bistrović pogodio je za CSKA, Hrvoje Barišić za Zrinjski, Tomislav Bušić za Flamurtari, dok je za izraelsku Hapoel Ra’ananu pogodio Mirko Oremuš. Asistenciju je upisao Josip Brekalo, dok su dva naša trenera u Njemačkoj ostvarila pobjede.

Bistrović strijelac za CSKA

Uvjerljivu pobjedu u šestom kolu ruskog prvenstva upisala je CSKA Moskva. CSKA je slavila rezultatom 4:0 protiv Urala, a vrlo dobru utakmicu odigrala su dva hrvatska nogometaša u redovima domaće momčadi, Nikola Vlašić i Kristijan Bistrović. Oba nogometaša odigrala su cijeli susret, a Bistrović je dobru igru okrunio i sjajnim pogotkom u 89. minuti čime je postavio konačan rezultat. To mu je drugi pogodak ove sezone, a CSKA sada nakon šest kola ima devet bodova i nalazi se na petoj poziciji.

Barišić strijelac za Zrinjski

Momčad Zrinjskog preokretom je slavila u osmom kolu BHT Premijer Lige. BiH prvak ponovno je počeo pobjeđivati pod vodstvom svog novog-starog trenera, Blaža Sliškovića. Zrinjski je danas slavio protiv Krupe, bilo je 1:2. Domaći su poveli u 24. minuti, da bi Zrinjski poravnao u 42. minuti. Strijelac pogotka bio je hrvatski branič Hrvoje Barišić. Zrinjski je do preokreta stigao u drugom dijelu, a strijelac je bio Todorović. Zrinjski je tako sada povezao tri pobjede te nakon osam kola ima 15 bodova.

Prvijenac Bušića

Nakon sedam pogodaka prošle sezone, hrvatski napadač Tomislav Bušić upisao je svoj prvi pogodak u dresu albanskog Flamurtarija. Njegova momčad svladala je Luftetari Gijokastru rezultatom 0:1 zahvaljujući njegovom zgoditku. Flamurtari nakon tri kola ima sedam bodova, jednako kao i prvoplasirani Skenderbeu.

Oremuš strijelac

Izraelski prvoligaš Hapoel Ra’anana upisao je pobjedu danas (2:1) protiv Shmone. Prvi pogodak za domaću je momčad u 13. minuti postigao hrvatski nogometaš Mirko Oremuš. Za njega je to prvi pogodak u drugom kolu, a njegova momčad nakon dva odigrana susreta ima četiri boda.

Asistencija Brekala

Wolfsburg je i u drugom kolu Bundeslige upisao pobjedu. Ovog puta bili su bolji od Bayer Leverkusena rezultatom 1:3. ‘Apotekari’ su poveli sredinom prvog dijela, no do kraja poluvremena gosti su uspjeli izjednačiti autogolom Ozcana. Do preokreta Wolfsburg je stigao u drugom dijelu. U 55. minuti za 1:2 zabija Weghorst, a konačnih 1:3 pet minuta kasnije postavlja Steffen na asistenciju mladog hrvatskog nogometaša, Josipa Brekala. Brekalo je za Wolfsburg odigrao cijeli susret dok je za domaće Tin Jedvaj utakmicu odgledao s klupe. Wolfsburg nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova, dok je Leverkusen pretposljednji bez bodova.

Uvjerljiva pobjeda Kovača

Niko Kovač i u drugom je kolu upisao pobjedu na klupi Bayerna. Njemački prvak s uvjerljivih je 0:3 svladao momčad Stuttgarta, čime je stigao na maksimalnih šest bodova nakon dva kola. Pogotke su redom postizali Goretzka, Lewandowski, Muller.

Minimalna pobjeda Burića

Nakon što je Greuther Furth prošle sezone izvukao iz zone ispadanja, Damir Burić vrlo je dobro počeo novu sezonu s njemačkim drugoligašem. Nakon pomalo i nesretnog remija pretprošlog vikenda Furth je upisao i drugu minimalnu pobjedu u nizu. Danas je Burićeva momčad s 0:1 bila bolja od Duisburga. Cijeli susret za goste odigrao je i hrvatski branič Mario Maloča. Furth nakon četiri kola ima osam bodova, i za sada barem privremeno s utakmicom više drži prvu poziciju na tabeli.