Bišćanovi ‘Zmajčeki’ potopili Maribor (VIDEO)

Twitter/ Olimpija Ljubljana‏ @nkolimpija

U prvoj utakmici četvrtfinala slovenskog Kupa ljubljanska Olimpija u Stožicama je s visokih 3-0 (2-0) svladala Maribor i tako napravila ogroman korak prema polufinalu.

Prvi od tri (dva u kupu, jedan u prvenstvu) velika derbija u slaba tri tjedna nogometaši Olimpije odigrali su za ocjenu pet. Sedam tisuća ljubitelja nogometa u Stožicama vidjelo je iznenađujuće visoku pobjedu domaće momčadi, koja je potpuno nadigrala goste iz Maribora.

Da to neće biti večer Vijoličastih najavio je svojom pogreškom vratar Matko Obradović, koji je zamijenio prvog čuvara mreže Jasmina Handanovića, i već u 10. minuti prvi put vadio loptu iz svoje mreže. Slijedilo je nekoliko pokušaja s obje strane, a tribine najvećeg slovenskog stadiona ponovo su eksplodirale u završnici prvog dijela, kad je preciznim udarcem na 2:0 povisio domaći vezni igrač Nik Kapun.

Gostujućem kapetanu Marcosu Tavaresu u drugom poluvremenu u špici se priključio Jasmin Mešanović, no momčad Darka Milaniča nije došla do pogotka, za što je najzaslužniji Bajrić, koji je nakon udarca Damjana Bohara loptu izbacio s crte.

Za potpuni delirij među “zeleno – bijelima” pobrinuo se Kapun, koji je titulu junaka derbija zaslužio svojim drugim pogotkom za konačnih 3:0 u sudačkom produžetku.

“Taj gol nam stvarno nije trebao”, izjavio je nakon susreta Milanič, dok je domaći strateg Igor Bišćan svoje momke očekivano pohvalio za prikazano: “Jako dobro odigrana utakmica, tako da mogu svojim igračima samo čestitati. Pokazali su želju i sve ostalo, što je bilo potrebno. Kod prvog pogotka smo imali dosta sreće, ali smo zaslužili pobjedu, jer smo bili spremniji i organizirani. Nakon visoke pobjede nema mjesta za euforiju, jer je to bilo samo prvo poluvrijeme. Čeka nas još teži dio zadaće”.