Bez pogodaka u srazu Slaven Belupa i Gorice u Koprivnici

U drugoj utakmici programa 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo i Gorica su odigrali susret bez pogodaka.

Na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici gledali smo, usprkos činjenici da nismo vidjeli (priznat) pogodak, zanimljiv susret koji je mogao pripasti bilo kojoj momčadi.

Prvu dobru situaciju vidjeli smo u 5. minuti kada je brzu kontru domaćih udarcem s petnaest metara okončao Bogojević, lopta je otišla malo pored vratnice.

Minutu poslije Paulius Golubickas se poslije sudara s Tomislavom Božićem ozbiljnije ozlijedio (udarac u glavu) te je nakon više od dvije minute pružanja pomoći 20-godišnjem litavskom veznjaku u igru ušao Anthony Kalik. Prema informacijama ‘Sportkluba’, navodno je Golubickas iz tog duela izašao sa slomljenom vilicom.

Gorica je prvi put protivničkom vrataru zaprijetila u 17. minuti kada je udarac Suka sa sedamnaest metara mirno obranio Filipović. Isti igrač je s gotovo iste udaljenosti četiri minute poslije ponovno prijetio domaćem vrataru, no ovaj pokušaj otišao je iznad okvira vrata.

U 22. minuti odličan dalekometni pokušaj Glavčića, snažan udarac uputio je 23-godišnji srpski veznjak no odličnom reakcijom u korner odbija Kahlina. Iz tog udarca iz kuta ubacio je upravo Glavčić, a Belupo je zatresao mrežu, no suci su opravdano označili nedozvoljenu poziciju Bogojevića na dodavanje Krstanovića. Treba istaknuti da je dojam da bi lopta svakako završila u mreži nakon Krstanovićevog dodira, te da je Bogojević u toj situaciji nepotrebno igrao istom.

Do kraja poluvremena gledali smo izjednačen nogomet, uz ipak nešto dominantniju igru Gorice te povučeniji Slaven Belupo, no spomena vrijednih situacija pred vratima Filipovića ili Kahline nije bilo.

Iako smo i u nastavku gledali aktivan i zanimljiv nogomet prvu spomena vrijednu situaciju vidjeli smo tek u 63. minuti kada je Suk ponovno pokušao matirati Filipovića dalekometnim udarcem, no ponovno nije bio uspješan.

U 68. minuti Jovičić je zamalo postigao autogol nakon ubačaja Blagojevića s desne strane domaćeg napada. Uz dosta sreće lopta je završila iza granica terena, a ne u mreži Kahlininih vrata. Bolji je bio Slaven u ovom periodu, samo minutu poslije odlična situacija za Jeffrena, no njegov udarac desno iskosa sa šest metara odličnom reakcijom brani gostujući vratar.

Do kraja susreta (pet minuta sudačke nadoknade) gledali smo izraženo aktivniju Goricu, no ne i potpuno povučen Slaven, koji je svoje prilike primarno čekao iz kontri i polukontri, no vratari su bili bez posla.

Slaven Belupo je u sljedećem kolu ponovno domaćin, u Koprivnicu dolazi Osijek. Gorica je, pak, i sljedeće kolo gost, igraju u Zaprešiću protiv Intera.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U 18 sati i 55 minuta srazom Slaven Belupa i Gorice na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici nastavlja se program 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

‘Farmaceuti’ su pred nastavak prvenstva igrali polufinalnu utakmicu protiv Lokomotive te se 1-3 porazom oprostili od natjecanja, dok će gostima ovo biti prva službena utakmica još od prvog dijela trećeg mjeseca.

Ovo će biti sedmi međusobni susret ovih protivnika u prvoligaškom nadmetanju, a u akutalnoj sezoni svaki je klub odnio pobjedu na svom terenu.

Glavni sudac utakmice je Marin Vidulin iz Kanfanara, a pomoćnici na terenu će mu biti Robi Kezele iz Rijeke i sugrađanin mu Luka Pajić. VAR sudac je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, a AVAR sudac Tomislav Petrović iz Valpova.

Treneri Tomislav Stipić i Valdas Dambrauskas na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: