Bez pogodaka u srazu Lokomotive i Istre

Izvor: nkzagreb041.hr

U prvoj utakmici programa sedmog kola Hrvatski Telekom Prve lige Lokomotiva i Istra 1961 odigrali su susret bez pogodaka.

Prvom uzbuđenju na susretu svjedočili smo u 9. minuti kada je Tihomir Pejin na sugestiju VAR kolega Igora Pajača i Vedrana Đuraka prvo tiho provjeravao, a zatim i sam otišao pogledati situaciju u kojoj je Bosančić na dvadesetak metara ramenom blokirao udarac Kallakua. Predugo je trajala ta provjera nakon koje je sudačka trojka u konačnici zaključila da nije bilo elemenata za izravan crveni karton stoperu gostiju.

Iako je Lokomotiva generalno dominirala događanjima na travnjaku, spomena vrijednih situacija pred vratarima nismo vidjeli. Uz dosta borbe na sredini terena u posljednjim trećinama se zaista malo toga (zanemarivog) događalo. U 30. minuti je Gluhaković probio desnu stranu gostujuće obrane i ubacio prizemno u sredinu gdje je u duelu s protivničkim igračem Tuci s nekoliko metara poslao loptu pored prve vratnice.

Prvu pravu priliku na susretu vidjeli smo u 42. minuti kada je Karačić s desne strane napada ubacio u peterac gdje je Ćuže pobjegao čuvarima, no s tri metra poslao je loptu visoko preko okvira Majkićevih vrata.

Siromašno prvo poluvrijeme (dvije minute sudačke nadoknade) nije nam ni do kraja ponudilo nikakvih uzbuđenja te je tako okončano bez pogodaka.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorila momčad Fausta Budicina koja je već u prvoj minuti nastavka kreirala opasnost u protivničkom šesnaestercu. Vuk je pobjegao po lijevoj strani napada i snažno ubacio u sredinu gdje je na petercu ipak najbrži i najkoncentriraniji bio kapetan domaćih Kolinger.

U 60. minuti strateg domaćih Goran Tomić se zbog evidentnog pada u igri odlučio na trostruku promjenu. Umjesto Gluhakovića, Ćuže, Đire na travnjak je poslao Sammira, Cokaja i, nakon tri godine izbivanja, povratnika u HNL – 31-godišnjeg Josipa Pivarića.

Dobar dolazak Lokomotive vidjeli smo u 75. minuti kada je u završnici Marković dobrim dodavanjem u sredinu pronašao Aliya, no nečuvani 18-godišnji Nigerijac nije uspio kvalitetno zahvatiti loptu te domaći nisu konkretnije iskoristili vrlo dobru situaciju.

U 79. minuti je, tijekom pritiska Lokomotive, Gržan pobjegao sam u kontru. Pored mnoštva protivničkih igrača uspio se probiti i izboriti za poziciju za udarac, no lopta s devet metara odlazi pristojno pored suprotne vratnice.

Bio je ovo period kada je Istra konkretnije dolazila pred Hendijina vrata. U 82. minuti Gonzalez je probio desnu stranu domaće obrane i odlučio se na ni udarac, ni dodavanje, loptu je dirao Kolinger, a nakon tog ubačaja iz kuta najviši je u skoku bio Vuk, pucao je glavom malo pored suprotne vratnice.

Posljednje uzbuđenje na susretu vidjeli smo u prvoj od tri minute sudačke nadoknade kada je Karačić ubacio, a na suprotnoj vratnici Marković na petercu postavlja nogu, no lopta odlazi pored suprotne vratnice.

Lokomotiva u sljedećem kolu gostuje u Gradskom vrtu kod Osijeka, dok će Istra 1961 biti gost Slaven Belupu na Ivan Kušek Apaš stadionu u Koprivnici. Program ovog kola nastavlja se sutra okršajima Šibenika i Osijeka na Šubićevcu (17:00) te Gorice i Hajduka u Velikoj Gorici (19:05).

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U prvom susretu 7. kola HT Prve lige snage će od 18 sati u Kranjčevićevoj odmjeriti Lokomotiva i Istra 1961. Radi se o derbiju začelja obzirom da su obje momčadi u dosadašnjem tijeku sezone osvojile po četiri boda, s tim da domaćini imaju odigranu utakmicu manje.

Lokomotiva u današnjem dvoboju ne može računati na Mersinaja, Budimira i Jelavića koji su ozlijeđeni dok god gostiju u kadru nisu Rafa Paez i Perera.

Trener domaćih Goran Tomić je za SN u najavi kratko rekao: “Respektiramo Puljane, ali nama su ta tri boda imperativ.”

Njegov kolega Fausto Budicin je pak izjavio: “Lokomotiva vidi sutrašnju utakmicu kao bijeg od zadnje pozicije. Imaju dobro iskustvo na utakmicama protiv Istre i računaju na tri boda, ali nešto će se i nas pitati. Mislim da ćemo spremno dočekati protivnika psihički i fizički, te da će sutra biti jedna zanimljiva utakmica. Napravit ćemo sve u našoj moći da se vratimo s pozitivnim rezultatom.

Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca kojem će asistirati Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Ivan Janić (Ilok) i Ivana Martinčić (Koprivnica) dok će u VAR sobi biti Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Vedran Đurak (Stupno). Delegat susreta je Darko Matošić iz Peteraneca, a suce će kontrolirati Alojzije Šupraha iz Zadra.