Bez pogodaka u srazu Gorice i Lokomotive

U posljednjoj utakmici drugog dana programa osmog kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica i Lokomotiva su, pred 2 239 gledatelja u Velikoj Gorici remizirali bez pogodaka.

Domaći su u ovom susretu bili dosta konkretniji od gostiju, koji tijekom devedeset i nešto minuta igre nisu nijednom uputili udarac u okvir Kahlininih vrata.

Gorica je prvo zaprijetila u 7. minuti kada je Musa ubacio za Ndiayea čiji udarac glavom s nekih tri metra odlazi iznad okvira Grbićevih vrata. Dvije minute poslije lopta nakon udarca Maslowskog s nekih osamnaest metara odlazi malo pored vratnice.

Uskoro se probudila i Lokomotiva, no dvije situacije koje su mogle biti i opasnije upropastili su igrači Gorana Tomića u posljednjoj trećini terena.

Na drugoj strani Gorica nastavlja s konkretnijim prijetnjama, u 16. je Lovrić iz slobodnog udarca s iskosa s lijeve strane pokušao iznenaditi Grbića, no gostujući vratar čuvao je svoj kut i odbio loptu u korner iz kojeg Gorica nije zaprijetila.

Aktivni Musa u 29. prijeti snažnim udarcem iz trka s nekih dvadesetak metara, otišlo je to malo, malo pored lijeve vratnice Grbićevih vrata.

Gosti su prvu pravu konkretnu opasnost pred Kahlinom kreirali u 38. minuti kada je Moharrami probio lijevu stranu obrane i ubacio u sredinu gdje je najviši u skoku Budimir koji loše loptu zahvaća glavom no Drožđek je na drugoj vratnici stiže uhvatiti i odigrati povratno u peterac gdje ipak na vrijeme reagira obrana domaćih i otklanja opasnost.

U nastavku smo gledali još nekonkretniji nogomet u smislu kreiranih prilika. Treba istaknuti da su obje momčadi kvalitetno taktički pokrivale teren i u takvom odnosu snaga Lokomotiva je imala nešto veći posjed, no Gorica je s istim bila dosta aktivnija. Ta činjenica, za razliku od prvog poluvremena, nije rezultirala opasnim situacijama pred Grbićem.

Dalekometni pokušaji Maslowskog i uvodno aktivnog Lovrića jedino su što smo zabilježili u dvadeset minuta nastavka.

Gorica je vrlo dobru situaciju imala u 79. minuti kada je ponovno Musa probio desnu stranu, a njegovo ubacivanje u pet metara nije uspio u mrežu pospremiti Zwolinski (ušao u 69. umjesto Ndiayea) te su gosti odbili u korner nakon kojeg je usamljen na pet metara ostao Marina, no kao da se iznenadio tom situacijom šalje loptu pristojno pored okvira Grbićevih vrata.

U 88. minuti Grbić istrčao sa svojih vrata i loše ispucao loptu koja se odbila do Zwolinskog, no Poljak također loše puca i propušta iskoristiti vrlo dobru situaciju za pogodak. Minutu poslije na drugoj strani bilježimo situaciju gostiju, na ubačaj Moharramija pokušaj Uzunija (ušao u 58. umjesto Drožđeka) odlazi pristojno pored okvira.

Bilo je to sve što smo vidjeli tijekom ovih vrlo siromašnih deveteset i nešto minuta nogometa u Velikoj Gorici. Za pobjedom mogu žaliti domaći, koji su pokazali dosta više od danas apsolutno bezidejne Lokomotive.

Spomenimo za kraj i to da je u igru u 66. minuti ušao Sammir, no nekadašnji hrvatski reprezentativac nije uspio ništa značajnije promijeniti odnos snaga na travnjaku.

Gorica u sljedećem kolu gostuje kod Slaven Belupa, koji je danas rezultatom 3-1 poražen od Intera u Zaprešiću, dok će Lokomotiva u Zagrebu biti domaćin Osijeku.

Program osmog kola zaključuje se sutra srazom Osijeka i Varaždina u Gradskom vrtu (16:30) te derbijem između Rijeke i Hajduka na Rujevici (19 sati).

U Velikoj Gorici se s početkom u 19 sati u okviru osmog kola Hrvatski Telekom Prve lige sastaju Gorica i Lokomotiva.

Domaći u do sada međusobno četiri odigrane utakmice s današnjim protivnikom ni jednom nisu slavili na domaćem terenu, te će momčad Sergeja Jakirovića danas tražiti prvo domaćinsko slavlje nad Lokomotivom.

Što se izostanaka tiče, domaći strateg neće moći računati na kartoniranog Jeoyja Suka, dok Goran Tomić s druge strane zbog ozljede na raspolaganju nema Filipa Arežinu. Povratnik u Prvu HNL, nekadašnji reprezentativac Hrvatske Sammir, današnji će susret početi s klupe za pričuve.

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice, a pomoćnici će mu biti Borut Križarić iz Čakovca i Nikola Kečkiš iz Virovitice.

Treneri Sergej Jakirović i Goran Tomić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: